Профілактика сказу

Сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняються вірусом. Зараження людини відбувається, в основному, через укус хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки. Інфікування людини сказом відбувається від диких ссавців, домашніх та сільськогосподарських тварин.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин.

При несвоєчасно проведених щепленнях, котрі здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.

УВАГА! Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів;

- якщо покусала або ослинила тварина, терміново промити рану теплою кип’яченою водою з милом, а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. Особливо уважно слід оглядати дітей після прогулянки чи контакту з тваринами;

- у випадку укусу чи ослинення підозрілою чи безпритульною твариною якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічних щеплень;

- своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

Будьте пильними! Не ризикуйте своїм життям! При зверненні постраждалого до лікувального закладу, в день укусу чи ослинення твариною, проводяться щеплення антирабічною вакциною, що попереджує захворювання і врятовує життя.

Звертаю увагу мешканців міста, що 01.08.2016 року було виявлено хворого на сказ кажана в районі супермаркету «Varus» в м. Новомосковську. За свідченням постраждалої від його укусу жінки, хвору тварину брала до рук дівчинка років десяти, що проходила повз супермаркету з мамою.

Маму з дівчинкою та всіх, хто контактував з хворим на сказ кажаном, з метою запобігання смертельно-небезпечній хворобі, прошу негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу.

 

В.о. начальника

Управління Держпродспоживслужби 

в м. Новомосковську                                                              М.О. Малишева 

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби