Про роботу вищих навчальних закладів, розташованих в зоні антитерористичної операції

На звернення Міністерства юстиції України від 09.10.2014 № 10-2-26/394 щодо виконання витягу з протоколу № 73 засідання Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2014 року та надання роз’яснення стосовно організації роботи навчальних закладів, розташованих на території проведення антитерористичної операції, Міністерство освіти і науки України в межах компетенції інформує.

 

Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади

У вересні в Луганській області розпочали навчальний рік 288 шкіл з 678, фактично навчаються понад 57 700 учнів з майже 167 тисяч.

З 1 вересня 2014 року у Донецькій області навчально-виховний процес розпочався в 547 з 1123 загальноосвітніх шкіл. Контингент учнів, які приступили до навчання складав 152143 учні, з них прийнято до навчання 12,5 тис. учнів (вимушених переселенців). Крім того близько 40 тис. учнів вимушених переселенців розпочали навчання в інших областях України. У штатному режимі розпочали роботу 79 (71,1%) професійно-технічних навчальних закладів.

З 1 жовтня розпочали навчання ще 97,7 тис. учнів у 399 загальноосвітніх школах міст Донецька, Горлівки, Жданівки, Докучаєвська, Єнакієвого, Макіївки, Сніжного, Харцизька, Торезу, Шахтарська, Амвросіївського, Старобешівського, Новоазовського, Тельманівського (частково).

Всього з загальноосвітніх навчальних закладів переведено учнів та педагогічних працівників: з Донецької області  понад 40 тис. осіб, з Луганської понад 22 тис. осіб.

З дошкільних навчальних закладів переведено вихованців та вихователів: з Донецької області понад 5000 осіб, з Луганської області понад 3000 осіб.

 

Вищі навчальні заклади

З метою оперативного реагування та з метою забезпечення функціонування  навчальних закладів Міністерством освіти і науки підготовлено 33 інструктивні листи та розпорядчі накази. У тому числі, щодо спрощеної процедури переведення студентів з вищих навчальних закладів Донецької та Луганської, першочергового поселення їх у гуртожитки тощо.

У 2013/2014 навчальному році у вищих навчальних закладах Донецької та Луганської областей навчалося майже 215 тис. студентів, з них за денною формою понад 166 тис.

Зараз у зоні АТО в Луганській області знаходяться 28 ВНЗ І-ІІ (13 поза зоною) та 7 ІІІ-ІV (2 поза зоною), Донецькій 51 ВНЗ І-ІІ (28 поза зоною) та 15 ІІІ-ІV (7 поза зоною).

Станом на 16 жовтня 2014 року за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації у статусі тимчасово допущених до занять вже переведено понад 3600 студентів.

Майже 700 громадян звернулося до Приймальні громадян Міністерства освіти і науки.

З вищих навчальних закладів Луганської області переведено 1889 студентів, з них за денною формою навчання 1798, з вищих навчальних закладів Донецької області – 1685, з них за денною формою навчання -1500.

Всього з Донецької та Луганської областей на консультативний телефон Міністерства освіти і науки України звернулося 274 особи (відповідно 188 та 86), особисто звернулися до Приймальні громадян звернулося 122 особи (відповідно 77 та 45).

Незважаючи на надзвичайну ситуацію переважна більшість вищих навчальних закладів провела вступну кампанію. Міністерством освіти і науки керівникам вищих навчальних закладів було дозволено самостійно визначати терміни проведення вступної кампанії та початок навчального року.

26 вересня відбулося спільне засідання Міністерства освіти і науки України та Донецької обласної державної адміністрації за участю ректорів і викладачів з Донбасу, а також громадських активістів. Під час засідання було обговорено досвід переведення із зони бойових дій до інших регіонів України таких вищих навчальних закладів, як Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка (Старобельськ), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (Сєвєродонецьк), Донецький юридичний інститут (Кривий Ріг), Донецький національний університет (Вінниця). Було також прийнято рішення також перенести діяльність Донецького національного технічного університету як окремої юридичної особи. Крім цього, Луганський медичний університет розпочав роботу у м. Рубіжне, Луганський національний університет внутрішніх справ у м. Сєвєродонецьку.

10 жовтня ініціативна група Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського звернулася до студентів, аспірантів і співробітників Університету, які бажають продовжити навчання або роботу в системі освіти та науки України, та вирішує питання про місце та дату початку навчального року.

Водночас, Міністерство освіти і науки надає інформацію щодо евакуйованих вищих навчальних закладів із території проведення антитерористичної операції станом на 31 жовтня 2014 року, що додається.

Фінансування вищих навчальних закладів, розташованих на території проведення антитерористичної операції здійснюється частково і не залежить від компетенцій Міністерства освіти і науки України.

Додаток на 1 аркуші в одному примірнику.

Додаток 2

Перший заступник Міністра І. Р. Совсун

Новомосковське міськрайонне управління юстиції