Про події 31 грудня 2014 року в кафе «Міленіум»

Ось як буває – начебто такі вже правильні слова людина промовляє, так вже побивається за справедливу справу… Так вже вона, в праведному гніві, прагне «викрити недоліки», «розкрити людям очі», «висвітлити факти»! І все це, зауважте, лише з найдобрішими намірами – не заради піару, а винятково для встановлення справедливості. Та придивишся уважніше – й одразу засумніваєшся. Оскільки і факти раптом виявляються якимись неконкретними, однобокими, а то й взагалі вигаданими, а недоліки – суцільно підтасованими, і «об’єктивна статистика» – перекрученою та вирваною з контексту. А там, дивись, з-під картонної, недоладної і нашвидку розфарбованої маски «об’єктивності» проглядає щось зовсім інше – зле і хитре.

Усі ці роздуми напливають, коли читаєш опубліковані 05-06 січня цього року на міських інформаційних порталах статті під кричущими назвами «Новомосковская милиция жестоко избила депутата горсовета» (gorozhanin.dp.ua) та «Новомосковская милиция и участники АТО – новое организованное преступное бандформирование или «союзники» на время?» (poleznaya.dp.ua), де розповідається про те, як в нічний час 31.12.2014 в кафе «Міленіум» працівники міліції жорстоко побили депутата міської ради та його помічника. Навіть політику приплели «...работники  уголовного розыска, скорее всего, выполняли заказ, жестоко до полусмерти  избивая депутата... Мы склонны к версии, что это был заказ представителей Партии регионов...», «...Очень надеемся, что виновные «заказного» преступления будут наказаны, несмотря на то, что наши доблестные органы правопорядка уже пытаются «замять» дело...» тощо. Але автори цих «сенсацій» чомусь не поцікавилися у самих правоохоронців про результати розгляду цієї події.  Навіть, після коментарів одного з гостей сайту poleznaya.dp.ua від 07.01.2015: «А кто автор материала? Если журналист, то есть жесткое профессиональное правило баланса информации – в данном случае освещение позиции другой стороны. А в данном изложении видна заинтересованность писателя в однобокой подаче материала. Редактор, судя по количеству комментов, думаю, есть необходимость предоставить слово тем, кого в материале обвиняют.» Не дочекавшись запитів так званих авторів «кричущих сенсацій», повідомляємо про реакцію правоохоронців на заяви громадян про вчинене кримінальне правопорушення. Отже, погляд з іншого боку.

31.12.2014 о 18.15 до чергової частини МВ надійшло повідомлення Соловьйова В.В. про те, що 31.12.2014 в кафе «Міленіум» його побили невідомі.

31.12.2014 о 18.20 до чергової частини МВ надійшло повідомлення Куземи В.С. про те, що 31.12.2014 в кафе «Міленіум» його побили невідомі.

Обидві заяви 31.12.2014 були зареєстровані в журналі єдиного обліку і після надходження 05.01.2015 до МВ актів СМЕ, які підтверджували тілесні ушкодження потерпілих, 06.01.2015 року було відкрито кримінальне провадження за ст.125 ч.1 КК України (умисне легке тілесне ушкодження). В рамках кримінального провадження назначені судово-медичні експертизи потерпілим, встановлено коло осіб, які були свідками цієї події, слідство триває.

Щодо неточності прізвища одного із заявників, а саме Соловьйова записали Соколовим, то первинна інформація приймалася по телефону і була уточнена при відкритті кримінального провадження (інші персональні дані в первинній заяві точні).

Щодо участі в цій події працівника міліції, то стосовно його дій, які ніяк не пов’язані з виконанням службових обов'язків, проводиться службова перевірка.

До речі, отримання потерпілим тілесних ушкоджень також ніяк не пов’язано з його професійною діяльністю. Опитані учасники даної події, названі автором «викриваючої статті» учасниками АТО, надали інформацію протилежну поясненням заявників.

Про самі події в кафе «Міленіум» 31.12.2014 ми обов'язково проінформуємо громадськість після закінчення слідства.

І ще. Однобічне, а отже необ’єктивне висвітлення інформації на вищевказаних сайтах, де висвітлюється позиція лише однієї зі сторін, без наведення коментарів інших, може розцінюватися як маніпулювання інформацією. Слід бути обачними, аби працівників ЗМІ не використав криміналітет для досягнення своїх цілей – усунення незручних працівників міліції.

Т.М. Попова, майор міліції

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області