Правила поводження з електричними приладами

Кожен день ви користуєтесь електричними приладами, але потрібно знати, яка в них приховується небезпека. Ураження електричним струмом може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця та дихання, що може призвести до смерті людини.  Потрібно завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:

- Електронагрівальні прилади, такі як електричний чайник, електроса­мовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

- Якщо в телевізорі екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.

—- Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

—- Переважна кількість побутових електроприладів є пе­реносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції, або електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайтеся оголених місць,  це може призвести до травми.

Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електро­прилади.

- Забороняється тягнути електричний шнур приладів руками, бо він може обірватися і вразити електричним струмом.

- Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу електричні чайники, кавоварки, каструлі.

—-  Не торкайтеся мокрими руками та не витирайте вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, електроприлади, ввімкнені в електромережу.

—- Коли йдете з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

—- Використання електричних приладів не за призначенням або не­вміле користування ними, може призвести до пожежі!

Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:

- Знеструмити електромережу.

—- Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, дозволяются лише порошкові;

—- Якщо електроприлад зайнявся, спробуйте діяти за такою схемою:

- захистите  руку сухою ганчіркою,  витягніть вилку з розетки

- накрийте палаючий предмет ковдрою або кошмою;

Якщо самостійно не можете згасити полум’я  негайно викликайте пожежно - рятувальну службу за № 101;

Не забувайте ці прості правила .

Пам’ятайте, ніколи не намагайтеся самі усунути несправності в електромережі й електричних приладах, це може зробити лише спеціаліст-електрик! Ваші невмілі дії можуть привести до виникнення пожежі!

 

Ст. МВН Новомосковських курсів                                          В.Ю. Бова

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення