Правила поведінки при деяких надзвичайних ситуаціях природного характеру

ОЖЕЛЕДЬ – це шар щільного льоду, що утворився на поверхні землі, тротуарах, проїжджій частині вулиці. Ожеледиця – це обледеніння на деревах, дротах і  стовпах.

Під час ожеледиці прийміть заходи для зниження вірогідності отримання травми. Підготуйте взуття, що не ковзає, прикріпіть на підбори  поролон, а на підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, натріть підошви піском або наждачним папером. Пересувайтеся обережно, не поспішаючи, наступаючи на всю підошву. Якщо Ви посковзнулися, присядьте, щоб понизити висоту падіння. У момент падіння намагайтеся згрупуватися, щоб пом'якшити падіння.

ЗАВІРЮХА – перенесення снігу вітром в приземному шарі повітря. Розрізняють поземок, низову і загальну завірюху. Їх небезпека для населення полягає в занесеннях доріг, населених пунктів і окремих будівель. Висота занесення може бути більш 1м, а в гірських районах до 5-6 м. Можливе зниження видимості на дорогах до 20-50 м, а також часткового руйнування легких будівель і дахів, обриву повітряних ліній електропередач і зв'язку.

Під час завірюхи виходьте з будівель лише у виняткових випадках.  Повідомите членів сім'ї або сусідів, куди Ви йдете і коли повернетеся. Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості. В автомобілі можна рухатися тільки по великих дорогах і шосе. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Періодично необхідно виходити із автомобіля, розгрібати сніг. Зупинившись на дорозі, подавайте сигнал тривоги переривистими гудками. Ні в якому разі не відходьте від машини за межі видимості.

Якщо під час завірюхи  Ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки, зайдіть в перший будинок, що попався, уточніть місце знаходження і, по можливості, дочекайтеся закінчення завірюхи.

Будьте уважні і обережні при контактах з незнайомими Вам людьми, оскільки під час стихійних лих різко зростає число крадіжок з автомобілів, квартир і службових приміщень.

МВН Новомосковських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (ІІІ категорії) Владислав  БОВА

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення