Правила безпеки під час відпочину на природі

На вихідні сотні людей виїжджають на природу, аби відпочити від міської метушні та поласувати стравами, приготованими на мангалі або багатті. Такі поїздки допомагають відновити сили після важкого робочого тижня. Тож як подбати про те, щоб відпочинок пройшов вдало?

Відпочиваючи в лісі, на луках, біля озера, річки, не завдавайте природі шкоди, не порушуйте рівноваги, взаємозв’язків у ній.

Перш ніж виїхати на відпочинок, необхідно заздалегідь вибрати місце. Слід продумати й проїзд. На деяких річках і озерах моторним човном користуватися заборонено. У лісі, на луках не скрізь можна їздити автомобілем і мотоциклом.

Намет і багаття - неодмінна особливість колективного відпочинку в лісі, біля річки. Щоб не ламати гілки дерев, необхідно придбати металеві кілочки і триніг для казана. Розбивається намет лише з дозволу лісника чи єгеря, які підкажуть найзручніші місця. Самі ви повинні дбати про те, щоб не завдати шкоди природі, не потривожити диких тварин і птахів.

Не рекомендується розбивати намет на стрімких схилах берегів озер і річок, тому що берег може обвалитися. Любитель багаття повинен пам’ятати, що влітку і ранньої весни особливо небезпечні лісові й польові пожежі. Розводити багаття можна лише там, де дозволять єгер, лісник і обов’язково обкопуйте їх рівчаком. Найкращі дрова — соснові, ялинкові. Рубати дерева і ламати гілки заборонено, можна користуватися тільки сушняком. Розвівши багаття, подивіться, куди летять іскри, знешкодьте їх, а оточуючий ґрунт (на 8-10 м) полийте водою.

 Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною  виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте, що украй небезпечно:

– кидати палаючі сірники, недокурки;

– палити суху траву;

– розводити багаття поряд з наметами та деревами;

– залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.

Щоб запобігти пожежі дотримуйтесь правил поведінки в лісі:

– розводьте багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях, обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;

– під час дощу багаття розводьте під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирайте суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;– перед сном багаття загасіть і залийте водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначте чергового або засипте багаття попелом. Не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно, ви можете обгоріти або й задихнутися;

– після відпочинку обов’язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть залишки багаття та подрібніть великі вуглини;

Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі.

Збираючись додому, погасіть тліючі залишки багаття, закопайте сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в ґрунті). Хай на місці вашого відпочинку буде чисто — наступного разу сюди прийдуть інші.

При виявленій пожежі в лісі  телефонуйте – 101.

МВН Новомосковських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (ІІІ категорії)

Олена НАЗАРОВСЬКА

 

 

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби