Правила пожежної безпеки при підготовці та проведенні масових заходів на Новорічні та Різдвяні свята

Майже в кожній установі відбудуться святкові заходи з великою кількістю людей. Тож і відповідальним за пожежну безпеку слід потурбуватись про те, щоб враження працівників від заходу залишились приємними.

Вимоги до організації заходів з великою кількістю людей:

При кількості учасників заходу понад 50 осіб слід використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, які відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з перекриттями з горючих матеріалів.

Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння.

Особи, яким доручено проведення святкових заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатись у повній готовності приміщень щодо протипожежної безпеки. Зокрема, слід перевірити наявність необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння, справність засобів зв’язку, пожежної автоматики та сигналізації.

Також, необхідно перевірити стан евакуаційних шляхів та виходів, впевнитись у тому, що вони відповідають таким вимогам:

  • вільні, нічим не захаращені і, у разі виникнення пожежі, можуть забезпечити безпечну евакуацію людей, які перебувають у приміщенні;
  • підлога на шляхах евакуації не слизька;
  • кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, їхні конструктивні й планувальні рішення відповідають вимогам будівельних норм;
  • двері на шляхах евакуації відчиняються в напрямку виходу з будівель (приміщень);
  • за наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються;
  • сходові марші та площадки мають справні огорожі з поручнями.

На випадок відключення електроенергії персонал будівель, де у вечірній та нічний час можливе масове перебування людей, повинен мати електричні ліхтарі. Кількість ліхтарів визначається адміністрацією, зважаючи на особливості об’єкта, наявність чергового персоналу та кількість людей у будівлі.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення