Порядок дій у разі виникнення пожежі під час Новорічних та Різдвяних свят

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Новомосковської міської ради нагадує про порядок дій у разі виникнення пожежі під час Новорічних та Різдвяних свят.

При загоранні електрогірлянди негайно вийміть із розетки вилку електроприладу чи вимкніть автоматичні запобіжники (викрутіть пробки) в електросиловій. Зателефонуйте у пожежну охорону (101).

Зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не піднімалось угору (можуть зайнятися шпалери та штори), накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо це жива ялинка).

Синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини. Гасити водою полімери, які горять, небезпечно, тому що можливе розкидання іскор і

розплавленої маси. Не торкаючись до палаючої синтетичної ялинки голими руками, накиньте на неї цупке покривало і засипте піском.

До прибуття пожежників постарайтеся за допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити розповсюдження вогню, накинувши на речі, які зайнялися від пожежі, цупку мокру тканину чи ковдру.

Не відчиняйте вікна та двері, оскільки протяг більше роздмухає полум’я. Якщо загасити пожежу неможливо, то щільно зачиніть двері в кімнату, де виникла пожежа, і поливайте їх ззовні водою.

Повідомте сусідів про виникнення пожежі та, якщо це необхідно, виведіть людей у під’їзд.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення