Помер Микола Тимофійович Невпряга

Сьогодні, 21 травня 2018 року, на 93-му році життя пішов з життя Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Новомосковська Микола Тимофійович Невпряга.

Микола Тимофійович був призваний до лав Червоної Армії у травні 1943 року. Воював на 2-му і 3-му Українських фронтах. Особливо відзначився при форсуванні річки Дунай і в боях за утримання плацдарму на її правому березі. Командир відділення 1077-го стрілецького полку, 316-ї стрілецької дивізії, 46-ї армії, 2-го Українського фронту. В ніч на 5 грудня 1944 року при форсуванні річки Дунай в районі населеного пункту Тьокьоль, в числі перших досяг правого берега і увірвався у траншею противника. В боях по утриманню плацдарму брав участь у відбитті шістнадцяти контратак, що сприяло утриманню захопленого плацдарму. Батальйон за добу боїв знищив понад 550 солдатів і офіцерів вермахту, два шестиствольних міномета, 5 станкових і 12 ручних кулеметів, 2 бронетранспортери і кілька танків.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками, проявлені при цьому геройство і відвагу,  Миколі Тимофійовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Звільняв Україну, Румунію, Угорщину, брав Берлін. Війну закінчив в Чехословаччині.

Міська рада та її виконавчий комітет висловлюють співчуття рідним і близьким померлого.

Прощання з Героєм відбудеться у вівторок, 22 травня, об 11.30 у Палаці культури «Металург».