ПАТ «Дніпропетровськгаз» з початку 2016 року встановило 5 тисяч безкоштовних індивідуальних лічильників

При плані встановлення 6,6 тисяч приладів обліку газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» докладає усіх зусиль, щоб збільшити цей показник та веде переговори з держрегулятором щодо узгодження змін в інвестпрограмі.

Цьогоріч ПАТ «Дніпропетровськгаз» заплановано встановлення 6,6 тисяч безкоштовних індивідуальних лічильників газу на суму 11,2 млн. грн. Такий об’єм фінансування затвердив державний регулятор, в особі НКРЕКП. Так, за шість місяців 2016 року індивідуальними приладами обліку газу вже обладнано 5 тисяч квартир мешканців області.

Станом на 1 липня у Дніпропетровській області 606,3 тисячі домогосподарств користуються природним газом, з них – 78,31% оснащені лічильниками.

«Паралельно зі встановленням звичайних індивідуальних лічильників, наша компанія реалізує пілотний проект із впровадження сучасної автоматизованої системи контролю за обліком природного газу, - коментує директор з капітального будівництва ПАТ «Дніпропетровськгаз» Оксана Чорноморченко. - Під час цього проекту компанія планує оснастити 8,8 тисяч лічильників GPRS- та радіомодулями для дистанційного зняття і передачі фактичних показань на центральний диспетчерський пункт».

Такий експеримент ПАТ «Дніпропетровськгаз» проводить у П’ятихатському районі, на фінансування якого виділено 27 млн. грн. При загальній вартості програми термін окупності складатиме 6,5 років.

Цього року наша компанія робить акцент на встановленні загальнобудинкових лічильників газу. Інвестпрограмою ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016 рік, яка затверджена НКРЕКП, передбачено встановлення 1996 загальнобудинкових приладів обліку газу на суму 66,24 млн. грн.

Варто зазначити, що відповідно до Кодексу газорозподільних систем, у разі відмови споживачів від встановлення лічильників газу з ініціативи і за кошти оператора ГРМ, плата за спожите блакитне паливо буде розраховуватися за граничними нормами, а саме:

якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання – норма 9,8 куб. м.

якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач - 18,3 куб. м.

Якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовних лічильників, або не встановлять прилад обліку газу за свій кошт, Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов'язує газові компанії припинити постачання газу таким споживачам.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з транспортування та постачання природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 2 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. Клієнтами нашої компанії є 608 тисяч сімей Дніпропетровської обл. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського» та ПАТ «Дніпроазот». ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

 

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства