ПАТ «Дніпропетровськгаз» встановило 188 будинкових лічильників газу

Інвестиційною програмою ПАТ «Дніпропетровськгаз» цього року передбачено встановлення 1996 загальнобудинкових лічильників газу. На сьогодні приладами обліку облаштовано 188 багатоповерхівок області. Низький рівень виконання програми пов'язаний з тим, що споживачі газу перешкоджають працівникам газової компанії встановлювати прилади обліку.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» активно працює над облаштуванням багатоповерхівок загальнобудинковими приладами обліку згідно положень закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», та інвестпрограми, яка затверджена НКРЕКП. Ці документи зобов’язують газорозподільну компанію забезпечити облік блакитного палива до 1 січня 2018 року. Але все частіше мешканці будинків перешкоджають встановленню загальнобудинкових приладів обліку, блокують роботу співробітників газової компанії.  

«У Кодексі газорозподільних систем зазначено, що облік спожитого природного газу у багатоквартирних будинках та гуртожитках може бути здійснений за допомогою будинкових вузлів обліку газу, – коментує комерційний директор Віталій Косенко. – При цьому балансоутримувач будинку не повинен перешкоджати оператору ГРМ, тобто нашій компанії, в організації та встановленні такого вузла обліку, якщо це відбувається за наш рахунок».

У разі офіційної відмови споживачів від встановлення загальнобудинкового лічильника газу оформлюється акт про порушення. Після цього, відповідно до п.4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, змінюється режим нарахування об’ємів природного газу і буде становити 9,8 куб. м. (якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання) та 18,3 куб. м. (якщо є газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач).

На сьогодні вже 9 будинків по області переведені на граничні норми споживання. Через відсутність у них централізованої подачі гарячої води, мешканці, які відмовилися від загальнобудинкового лічильника, сплачуватимуть за газ 125,89 грн. з однієї особи замість 48,84 грн.

«Варто зазначити, що рішення щодо встановлення загальнобудинкових лічильників прийняте на державному рівні, тому не підлягає перегляду або відміні з боку органів місцевого самоврядування або газорозподільних компаній, - говорить директор з капітального будівництва Оксана Чорноморченко.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення відбувається не лише за кошти газорозподільної компанії, а й за рахунок коштів відповідного бюджету та з інших джерел, не заборонених законодавством. Тобто споживачі мають право звертатись до місцевої влади з питанням встановлення індивідуальних лічильників газу. Мешканці багатоповерхових будинків, які не бажають оплачувати газ на підставі загальнобудинкового лічильника, можуть встановити індивідуальний лічильник за власний кошт (згідно з Постановою КМУ №46 від 27.01.2016 року).

Якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовних лічильників, або не встановлять прилад обліку газу за свій кошт, Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов'язує газові компанії припинити постачання газу таким споживачам.

З адресами встановлення загальнобудинкових лічильників, перелік яких затвердив Держрегулятор, можна ознайомитись на корпоративному сайті ПАТ «Дніпропетровськгаз» у розділі «Інформація для клієнтів / Інвестпрограма».

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг розподілу природного газу складає 1,7 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства