ПАТ «Дніпропетровськгаз» висловилює занепокоєння щодо можливої дестабілізації у газопостачанні області

ПАТ «Дніпропетровськгаз» стурбоване діями уряду, який маніпулює надіями громадян на швидке подолання економічних проблем. Увівши в дію Постанову від 6 серпня 2014 року № 409, згідно з якою зменшуються норми споживання природного газу для населення без лічильників, уряд намагається показати боротьбу з корупцією. Однак такі кроки призведуть лише до виникнення проблем з постачанням газу.

Зниження норм не призведе до зменшення споживання кількості газу, як про це заявляють члени уряду. Споживачі без лічильників не будуть менше споживати палива, і в умовах ймовірних перебоїв з подачею електроенергії та зменшеними нормами споживання слід очікувати зростання випадків безконтрольного використання газу.

Якщо минулого року споживачі Дніпропетровської області без лічильників за нормами фіксовано оплатили 65 мільйонів кубометрів газу, то після зниження норм – вони оплачуватимуть лише 39 мільйонів кубометрів газу. Різниця у 26 мільйонів кубометрів газу ляже на плечі нашої компанії. Компанія зможе оплатити за цей газ лише за рахунок тарифу на транспортування і постачання газу.

Різниця у 26 мільйонів кубометрів газу перетвориться у технологічні втрати, за які підприємство зобов’язане буде сплатити вартість, встановлену для промислових підприємств, а це складе 127 мільйонів гривень.

Усі доходи і витрати ПАТ «Дніпропетровськгаз» перебувають під суворим державним контролем і ці незаплановані витрати не входять до діючих тарифів. Інших джерел доходів, здатних компенсувати таку суму, немає. Наслідками дії цієї постанови може стати скорочення витрат на обслуговування системи газопостачання нашої області. Все це може дестабілізувати ситуацію у регіоні з безперебійним і безпечним газопостачанням.

«Трудовий колектив ПАТ «Дніпропетровськгаз» підтримує лист до уряду, тому що під загрозою може виявитись виплата зарплати та сплата податків», - зазначив голова профспілкової організації ПАТ «Дніпропетровськгаз» Юрій Позняков.

У разі, якщо питання не буде вирішене найближчим часом, зростатимуть борги за використаний газ. Адже зменшення норм для одних споживачів призведе до зростання ціни на газ для інших споживачів.

Порівняльна таблиця норм споживання:

Вид споживання природного газу

Норма споживання до 1 жовтня 2014 р.

Норма споживання з 1 жовтня 2014 р.

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

9,8 куб. м людино-місяць

6 куб. м людино-місяць

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газ. водонагрівача

18,3 куб. м людино-місяць

9 куб. м людино-місяць

Плита газова та водонагрівач

23,6 куб. м людино-місяць

18 куб. м людино-місяць

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства