ПАТ «Дніпропетровськгаз» у 2016 році протранспортувало 1,73 млрд. кубометрів газу

Минулого року ПАТ «Дніпропетровськгаз» протранспортувало споживачам 1,73 млрд. м. куб. газу. Цей обсяг утримується на рівні 2015 року. Найбільше газу використали промислові та побутові споживачі – разом це 1,5 млрд. м. куб. У той час, як теплопостачальні підприємства та бюджетні організації спожили 198,4 млн. куб. м. та 32,9 млн куб. відповідно.

Серед причин того, що обсяг спожитого газу впродовж останніх двох років зберігається на одному рівні, є однаковий температурний режим. Щоправда, зростання споживання блакитного палива (в середньому на 8-12%) у 2016 році спостерігалося на теплопостачальних підприємствах та у бюджетних організаціях.

«Майже всі кошти, виручені компанією, як плату за послуги транспортування газу спрямовуються на виробничу діяльність та фінансування інвестиційної програми. Вперше за останні чотири роки ми спостерігаємо стабільність у загальному обсязі використаного газу споживачами. Відсутність різких перепадів дозволить компанії ефективніше спланувати та профінансувати свою виробничу діяльність», - розповіла технічний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяна Бузовська.

Так, у 2016 році на підтримку робочого стану газорозподільних мереж області та для забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання компанія спрямувала 22,7 млн. грн. Фахівці підприємства, застосовуючи нові технології, реконструювали майже 8 км газових мереж, провели планове технічне обслуговування та поточний ремонт 996 газорозподільних і 2409 шафорегуляторних пунктів. Окрім того, було замінено 136 комбінованих будинкових регуляторів тиску у населення та 245 засувок. Також проведена колосальна робота із впровадження пілотного проекту з дистанційного зняття показань лічильників газу у мешканців м. Пятихатки на загальну суму 24 млн. грн.

«Ми також продовжуємо працювати над втіленням нашої основної стратегії, яка полягає в реалізації заходів, що сприятимуть зменшенню втрат природного газу, покращать енергоефективність газотранспортної системи та найголовніше, підвищать безпеку транспортування газу в області. Окрім того, поза нашою увагою не залишається питання обліку газу серед населення», - наголошує Тетяна Бузовська.

Відповідно до Закону України "Про комерційний облік газу" минулого року ПАТ «Дніпропетровськгаз» встановило споживачам понад 18 тисяч індивідуальних лічильників на суму майже 32 млн. грн. та ще 462 загальнобудинкових вузлів обліку газу на суму 13 млн. грн., що дозволило забезпечити облік газу 21 тисячі споживачів Дніпропетровської області, які не мають індивідуальних лічильників.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні та постійно зростаючу інфляцію, ПАТ «Дніпропетровськгаз» докладає максимум зусиль для виконання зобов’язань перед своїми клієнтами.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області (крім м Дніпро і м. Кривий Ріг) і посідає друге місце з транспортування природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 1,7 мільярдів кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

 

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства