ПАТ "Дніпропетровськгаз" інвестує у газорозподільну систему області 1 млн. грн.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» упродовж травня-серпня 2017 року виконає основні технічні роботи на газорозподільній мережі регіону для забезпечення стабільного постачання газу клієнтам в опалювальний період. Так, за цей час спеціалісти компанії обстежать майже 6,8 км газопроводів, перевірять роботу 579 газорегуляторних пунктів та 1512 шафових регуляторних пункти, замінять 384 крани та засувки. На це підприємство скерує 1 млн. грн.

Для стабільного забезпечення газом майже 600 тисяч сімей Дніпропетровської області, спеціалісти Дніпропетровськгазу щодня проводять роботи з обслуговування газових мереж. А це понад 14,6 тис. км розподільних газопроводів та 64 тис. споруд на них. Близько 2 км мереж вже морально застарілі і потребують термінової заміни, адже побудовані були ще у 60-х роках ХХ століття. Нині в Інвестиційній програмі компанії на всі необхідні заходи передбачено 44,88 млн. грн.

«90% робіт з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи області, підготовки їх до майбутнього опалювального періоду ПАТ "Дніпропетровськгаз" намагається виконати саме влітку, - коментує технічний директор компанії Сергій Бачурін. - Адже тепла пора – час, коли роботи реально виконати з мінімальним незручностями для споживачів та підготувати мережі області до опалювального сезону. Однак, через сезонне надходження коштів тарифу на розподіл, які залежать від обсягів споживання газу, компанія не може в повному обсязі профінансувати в літню пору всі заплановані ремонтні роботи».

За два з половиною місяці відповідно до планів робіт по області спеціалісти ПАТ «Дніпропетровськгаз» виконали поточний ремонт 389 газорегуляторних пунктів. За цей період фахівці компанії обстежили 4,2 тис. км газопроводів високого, середнього та низького тисків та провели зварювальні роботи, пов’язані з заміною запірних пристроїв, ущільнюючих елементів на засувках та заміною фланців. Також, цього року заплановано замінити 6,41 км застарілих, аварійних газових мереж на суму 1,8 млн грн., морально застарілих ліній редукування ГРП, ШРП на суму 6,6 тис. грн., 65 аварійних шафових регуляторних пунктів на суму 11,8 тис. грн. А також з метою скорочення втрат газу компанія замінить 28 одиниць шафових регуляторних пунктів на комбіновані будинкові регулятори тиску загальною вартістю майже 500 тис. грн.

Наразі існуючий рівень надходжень від тарифу не дає змоги в повній мірі привести до належного технічного стану газопроводи області, суттєво зменшити витоки газу на системі газопостачання та підвищити рівень безпеки його доставки споживачам.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпропетровськгаз» є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують майже 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства