ПАТ «Дніпропетровськгаз» економить кошти за допомогою системи ProZorro

ПАТ “Дніпропетровськгаз” у серпні розпочало проведення тендерних закупівель через систему електронних закупок ProZorro. Закупівлі відбуватимуться по всім напрямкам роботи підприємства. Використання електронної системи дозволить компанії економити кошти за рахунок можливості вибору кращого співвідношення ціни та якості.

Хоча ПАТ «Дніпропетровськгаз» не є державною компанією і не підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі», але з власної ініціативи приєдналась до прогресивної системи закупівель. Такий крок значно полегшить процедуру пошуку постачальників, підвищить відкритість й неупередженість процесу укладання договорів і контрактів.

«Ми не раз зіштовхувалися з непростим завданням пошуку добросовісного постачальника якісних товарів або послуг. І складність полягала в тому, щоб визначити, хто запропонує найвигідніші умови поставок, - розказує фінансовий директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Ганна Улько. - Переваги роботи в системі ProZorro для нас як замовника у вирішенні цього питання цілком очевидні: ми отримаємо найкращий вибір продукції та послуг за критерієм ціна-якість, а наші постачальники отримають прозорі правила гри і можуть перемагати в чесній конкурентній боротьбі».

Для проведення торгів у системі ProZorro ПАТ «Дніпропетровськгаз» обрало електронний торгівельний майданчик Е-Тендер, спеціалісти якого є співавторами створення діючої системи. Перевагами цього майданчику є прозорість і відкритість процесу закупівель, значна економія робочого часу та зниження впливу людського фактора на процеси закупівельної діяльності.

«Система ProZorro для нас нова і спочатку необхідно її освоїти, щоб уникнути можливих збоїв або помилок. На першому етапі ми використаємо систему для придбання товарів зі стандартною специфікацією, - коментує в.о. начальник управління матеріально-технічного забезпечення Андрій Баранецький. - Так, наша компанія вже провела тендер із закупівлі паперу. Економія на одній такій операції склала 6%». У наступному тендері ПАТ «Дніпропетровськгаз» закупить витратні матеріали для оргтехніки.

Довідково: майданчик Е-Тендер вже використовують Міністерство оборони, НБУ, Держрезерв та інші.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з транспортування та постачання природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 2 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. Клієнтами нашої компанії є 608 тисяч сімей Дніпропетровської обл. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського» та ПАТ «Дніпроазот». ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області.

Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства