Операція «Літо-2014» закінчується, а профілактичні заходи тривають постійно!

Літо добігло кінця, школяри сіли за парти, добігає фінішу й комплекс загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів «Літо-2014». Працівники Новомосковської міліції доклали максимум зусиль, аби зробити відпочинок дітей безпечним.

Постійна увага приділялась недопущенню продажу підліткам алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів, втягненню неповнолітніх у пияцтво тощо. З початку року працівниками сектору кримінальної міліції у справах дітей було складено 8 адміністративних протоколів стосовно працівників торгівлі, котрі, ігноруючи чинне законодавство та здоровий глузд, заради заробітку продавали спиртовмісні напої та тютюнові вироби неповнолітнім дітям. Для прийняття рішення протоколи, складені на правопорушників, були направлені до відповідних адміністративних комісій, а для вирішення питання про застосування фінансових санкцій до відповідних суб’єктів підприємницької діяльності та анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідні подання були направлені в Міністерство Міндоходів України в Дніпропетровській області.

З метою профілактики бездоглядності та недопущення інших негативних явищ у дитячому середовищі у період літнього оздоровчого сезону, проводились рейди з перевірки розважальних закладів, щодо дотримання законодавчих нововведень про заборону перебування дітей до 16 років у нічний час без супроводу дорослих. Варто зазначити, що проведена раніше роз’яснювальна робота дала свої позитивні результати, з боку підприємців було виявлено лише два факти порушення даної норми закону. За вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у громадських місцях до адміністративної відповідальності було притягнуто 17 осіб. Також протягом літніх місяців до кримінальної відповідальності за ст. 304 КК України було притягнено 1 дорослу особу, яка втягувала неповнолітнього у злочинну діяльність, а саме для здійснення крадіжки автомагнітоли. Подібний результат є наслідком комплексної повсякденної роботи по багатьом напрямкам.

Не залишилися поза увагою й ті підлітки, яких доля колись штовхнула на хибну стежину. На теперішній час на обліку кримінальної міліції у справах дітей Новомосковського міського відділу міліції перебуває 24 неповнолітні особи. Переважно це ті діти, які скоїли злочини, тому вони перебувають під постійним контролем правоохоронців. Значну допомогу надають Служби у справах дітей міста та району, центри соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, управління освіти міста та району. Підлітків з групи «ризику» запрошують для участі у круглих столах, профілактичних бесідах на правову тематику. Педагоги, психологи та міліціонери виховують у них повагу до духовних традицій українського народу, до славетних сторінок історії нашої держави, надають поради, консультації, що можуть знадобитися їм в повсякденному житті.

Операція «Літо – 2014» завершується, але профілактичні заходи будуть проводитись постійно, на черзі профілактичні заходи щодо попередження дитячого травматизму: «УВАГА!  ДІТИ – НА ДОРОЗІ!». Працівниками сектора кримінальної міліції у справах дітей, ДАІ та Управлінь освіти будуть проведені відвідування установ освіти з проведенням конкурсів, вікторин зі знань правил дорожнього руху, виставок дитячих малюнків на тему безпеки дорожнього руху та бесід на правоохоронну тематику.

Т.В. Харченко, начальник СКМСД Новомосковського МВ ГУМВС

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області
Фото події
Операція «Літо-2014» закінчується, а профілактичні заходи тривають постійно!