Обережно - можливі харчові отруєння через хімічні викиди

Ukrainian Chemical Products, відомий як ПрАТ «Кримський Титан» (АР Крим) спричинив серйозні екологічні проблеми на території Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області у зв’язку із викидом в атмосферу невідомої отруйної хімічної речовини, яка після опадів, утворила в оточуючому середовищі (на рослинах, грунті, дахах будинків і навіть всередині приміщень) маслянистий наліт з коричневуватим або жовто-зеленим відтінком.

Зважаючи на дану ситуацію, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів посилила державний контроль за надходженням до реалізації харчових продуктів тваринного та рослинного походження із зазначених районів Херсонщини, особливо на агропродовольчих ринках Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

З метою попередження шкідливого впливу на здоров’я населення м.Новомосковська та Новомосковського району забруднених харчових продуктів із постраждалих територій Новомосковське районе управління Головного управління Держпрожспоживслужби в Дніпропетровській області рекомендує споживачам: 

1. При придбанні овочів та фруктів обов’язково цікавитися місцем походження продуктів та вимагати у продавців супровідні документи, що підтверджують їх якість та безпеку.

2. Ретельно мийте овочі та фрукти перед споживанням у проточній воді та зрізайте з них шкірку.

3. При ознаках харчового отруєння обов’язково звертатися до свого сімейного лікаря.

Власники торгових точок з реалізації продуктів харчування зобов’язані забезпечити наявність на місцях умов реалізації та супровідних документів на продукцію харчування, що підтверджують її якість та безпеку. Експертні висновки на продукцію видаються лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках, на весь спектр досліджень – Дніпропетровською державною регіональною лабораторією Державної служби України  питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (e-mail: dneprlabvet@i.ua) або іншою акредитованою лабораторією.

При цьому нагадую, що оператори ринку несуть відповідальність згідно зі статтею 65 Закону України № 2042-VIII від 18 травня 2017 року «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» за порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини.

 

Т.в.о. начальника Новомосковського міськрайонного управління

Головного управління Держпродспоживслужби 

в Дніпропетровській області                                                                                       В.В.Толстой

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби