Обережно! Комахи!

Літо люблять не лише люди, а й різні комахи. Однак «близьке спілкування» може привести до неприємних наслідків. Наприклад, укус комара здатний викликати алергічну реакцію, яка може супроводжуватися не лише почервонінням, свербінням, а й набряком на місці укусу. Також не забувайте, що комарі можуть переносити інфекцію. Щоб захиститися від цих комах, використовуйте репеленти.

Любите збирати ягоди та гриби у лісі або просто ходити босоніж по траві або землі? Тоді робіть це обережно, адже так легко наступити на отруйних павуків та змій. Після укусу рану продезінфікуйте та накладіть стерильну пов’язку, а зверху прикладіть холодний компрес, щоб не дати отруті поширюватися. Викликайте «швидку», але не відсмоктуйте отруту і не розрізайте ранку у цілях вилучення отрути. Краще багато пийте воду, чай.

Також у лісі, чагарнику чи високій траві існує ймовірність укусу кліщів. Нагадаємо, що ці комахи здатні переносити такі хвороби, як іксоїдний кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) та кліщовий вірусний енцефаліт. Якщо виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: захопіть петлею з нитки тіло кліща щонайближче до вашої шкіри і видаліть його коловими рухами, викручуючи кліща проти годинникової стрілки.

Увесь відпочинок можуть зіпсувати й укуси бджіл чи ос. Вжаливши вони здатні провокувати різні алергічні реакції – від висипу до набряку Квінке. Найважча форма – анафілаксія, коли отрута бджоли призводить до зниження артеріального тиску, що може привести до  летального  наслідку. Якщо сильна алергічна реакція виникла у вас вперше, прикладіть до місця укусу щось холодне й негайно зверніться до найближчого медичного закладу. Якщо не маєте можливості звернутися по допомогу, витягніть жало, але робіть це обережно, щоб не розчавити «отруйний» мішечок. Місце укусу протріть перекисом водню. Щоб запобігти швидкому всмоктуванню отрути, на місце набряку прикладіть щось холодне. Випийте антигістаміний препарат і при необхідності знеболювальне.

Будьте обережні  та уважні під час відпочинку!

 

МВН Новомосковських

курсів 3 категорії                                                     О.А. Назаровська

 

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення