Обережно, бурульки!

Подбайте про свою безпеку самі  і застерігайте інших!

Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків утворюються крижані бурульки. Ці красиві «сталактити» іноді несуть смертельну небезпеку для пішоходів, особливо в тих місцях, де хідники (тротуари) безпосередньо прилягають до будинків.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням відлиги, комунальні служби міст та селищ  повинні  встановлювати попереджувальні   знаки   і  огорожі  небезпечних місць можливого падіння бурульок. В обов’язковому порядку  своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам і автотранспорту, що пакується біля будинків.

Пішоходи ж, в свою чергу   не  повинні заходити за межі встановлених огорож, а в місцях  їх  відсутності самим звертати увагу на наявність небезпечних утворювань з криги і снігу  на дахах будинків. Тому, виходячи на вулицю,  обов’язково треба подивитись угору, та не наражати себе на травмування, під час падіння бурульок.  На жаль, в наш час такі випадки зустрічаються досить часто і мають дуже гіркі наслідки для постраждалих. 

Мешканцям приватного сектору, також необхідно слідкувати за станом  даху на своєму будинку і своєчасно збивати бурульки, крім того, обов’язково посипати піском (або сумішшю з сіллю) місця біля ганку,  для запобігання  утворення  обледеніння.

Рятувальним службам різного підпорядкування треба попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз'яснювальну роботу серед школярів.

Ще одне природне явище, яке несе небезпеку життю та здоров’ю людини  це - ожеледиця. Ожеледиця - це шар твердого льоду що утворюється при намерзанні краплин дощу,  туману, або відлиги.

Виходячи з будинку під час ожеледиці, будьте готові до того, що в будь-який момент ви можете впасти та отримати травму. Тому слід пам’ятати деякі правили:

- ходіть не поспішаючи, ноги  злегка розслабте в колінах,  ступайте на всю підошву;   

  - руки повинні бути не зайняті торбами, пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти;

- при порушенні  рівноваги - швидко присядьте, це найбільш, реальний шанс утриматися на ногах;

- падайте в ожеледицю з мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні;

- не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш  важких травм, особливо переломів;

- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань;

- не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар;

 - не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю.
Пам'ятайте, що у ожеледицю значно   збільшується   гальмівний   шлях машини,   падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі;

-  людям похилого віку та вагітним жінкам взагалі під час ожеледиці не бажано виходити з домівки  без крайньої потреби;

 - небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важки, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей;

- якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками;

- тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки.

Будьте обережними, коли виходите на вулицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю найчастіше трапляються струси, переломи, вивихи, розтяги та розриви.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення