Небезпека на дорозі під час туману.

Туман - це природне явище, що спостерігається досить часто. Його поява найбільш ймовірна восени, взимку, на початку весни. Найчастіше туман утворюється в низовинах, ярах, болотистих місцях, куди стікає холодне, щільне повітря,  а природні перешкоди заважають його розсіюванню вітром. Особливо сильний туман утворюється в холодні пори року при тривалому переохолодженні ґрунту, великій вологості. 

Якщо дальність видимості становить 500-1000 м, туман вважається слабким, 50-500 м - помірним і менше 50 м - сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку при проїзді перехресть і залізничних переїздів. В тумані водій не бачить дорожні знаки, гірше помічає світлові сигналізації,  відбувається в шість разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період часу при його відсутності. У чому небезпека туману? Окрім зниження видимості, туман здатний  додати автомобілістам низку труднощів.

По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічний автомобіль.

По-друге, в тумані спотворюються кольори. До цього явища  схильний весь спектр світла крім червоного. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений - жовтим. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, щоб не потрапити в дорожньо  транспортну пригоду.

Перед тим як змінити смугу руху або повернутися, подайте звуковий сигнал. Якщо видимість зовсім погана, а треба їхати, наблизьте очі до лобового скла. Це трохи поліпшить видимість, але підвищить втоплення водія.

Рухаючись у тумані, доцільно  включати не далеке, а ближнє світло. Протитуманні фари корисні, якщо вони правильно встановлені і відрегульовані. Світло від них повинне стелитися по дорозі під шаром туману і добре висвітлювати правий край дороги.

Якщо є лінія, яка обмежує край проїзної частини, то орієнтуватися в тумані можна по ній. Сильно приймати вправо небезпечно, на узбіччі можуть знаходитися автомобілі і люди. 

Не намагайтеся швидко проскочити смугу туману в низинах місцевості. Саме на цих коротких ділянках можуть бути приховані туманом всякі несподіванки.

Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

  • вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка може з'явитися зненацька;
  • під час руху в колоні необхідно збільшити дистанцію між автомобілями до 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях;
  • уважно слідкуйте за сигналами автомобілів, що рухаються попереду;
  • тримайте скло дверей автомобіля опущеним, щоб краще "чути" дорогу. 
  • не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
  • при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити Вашого автомобіля.

Спостереження за дорогою під час туману має бути посилене, у чому велику допомогу може надати навіть пасажир, який сидить поруч з водієм.

Бережіть своє життя та життя своїх близьких! Не ризикуйте! 

Будьте уважні та обережні в дорозі!

 

Старший майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії

Бова В.Ю.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення