Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території м. Новомосковська, щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, необхідно звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради за адресою: м. Новомосковськ вул. Гетьманська, 14 каб. 21, тел. (0569) 38-00-26.

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6)зазнали психологічного насильства.

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Для дітей, внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Новомосковська, статус надається органом опіки та піклування виконавчого комітету Новомосковської міської ради.

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей відповідні документи:

1) заява про надання статусу;

2) згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;

3) копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

4) копія документа, що посвідчу особу заявника;

5) копія документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

6) довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи та документи, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція;

7) В разі психологічного насильства – висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,який знаходиться за адресою: м. Новомосковськ вул. Паланочна, 29 тел. 093-44-60-130

8) В разі отримання поранення, контузії, каліцтва - виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини в закладах охорони здоров’я та науково-дослідних установах, визначених МОЗ, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення антитерористичної операції ;

9) За обставин, якщо діти зазнали фізичного, сексуального насильства; були викрадені або незаконно вивезені за межі України; залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, незаконно утримувалися, у тому числі в полоні необхідно надати: :

- копії заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої, зареєстрованої в установленому порядку у відповідних правоохоронних органах;

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження (незалежно від результатів досудового розслідування) за зазначеною заявою про вчинення злочину щодо дитини в зоні воєнних дій та збройних конфліктів;

- висновок експерта за результатами судової експертизи (за наявності), проведеної в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні, якою встановлено факти фізичного, сексуального насильства щодо дитини внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Із заявою можуть звернутися:

- Батьки, законні представники, якщо дитині не виповнилося 14 років.

- Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів.