На Дніпропетровщині заборгованість за газ зменшилась на 10%

Із закінченням опалювального періоду, скороченням споживання газу, а також завдяки посиленій роботі ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» із боржниками, неплатежі за спожитий газ зменшились на 10%.

Станом на 1 червня споживачі газу заборгували ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» 2,15 млрд. грн., в тому числі борг отримувачів державної допомоги-субсидіантів та пільговиків, яких в Дніпропетровській області серед користувачів блакитного палива більше 260 тис., склав майже 82 млн. грн. Найбільші борги накопичують споживачі міста Дніпро – більше 1 млрд. грн., що складає майже 48% від усієї суми заборгованості.

Суттєво зменшилась і сума боргу бюджетних установ перед «Дніпропетровськгаз збутом» за спожитий газ. Якщо на початку березня 2018 року неплатежі бюджетних установ становили 28,3 млн. грн., то на 1 червня 2018 борг знизився більш ніж на 86%, до 3,9 млн. грн.

«Ми продовжуємо активну роботу зі споживачами-боржниками, щоб мати змогу розрахуватися з державою за поставлений газ, - наголошує директор ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» Тетяна Соболь. – Клієнти повинні виконувати умови договору та вчасно сплачувати за газ, щоб не доводити до припинення газопостачання. Крім того, необхідно пам’ятати, що органи соціального захисту не надають клієнтам-боржникам державну допомогу».

За даними обліку компанії, ухиляються від сплати рахунків за спожитий газ переважно власники великих приватних будинків. Споживачі із невеликими доходами намагаються вчасно розраховуватись.

ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» з початку року письмово повідомив вже понад 36 тис. клієнтів-боржників про припинення поставок у випадку непогашення заборгованості у встановлений строк. Якщо реакції і розуміння з боку споживача немає, відбувається припинення газопостачання, а справи передаються до суду. З початку 2018 року було  відключено майже 2500 домогосподарств із загальним боргом на суму 12 млн. грн. 

ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» рекомендує споживачам зі складним матеріальним становищем звернутися в органи соціального захисту населення для оформлення субсидії або пільги. Наразі головною умовою для отримання державної допомоги на житлово-комунальні послуги є відсутність заборгованості.  

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Катеринославхліб», ТОВ «Снек Експорт» та ПАТ КБ «Приватбанк».

 

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства