На Дніпропетровщині активісти ризикували життям людей, намагаючись самовільно відновити газопостачання будинку

Інцидент трапився у місті Кривий Ріг в багатоповерховому будинку №13 по вулиці Олександра Станкова. 12 березня о 15.30 год. на екстрений номер «104» від мешканців надійшло повідомлення про втручання невідомих осіб у систему газопостачання будинку. Прибувши на місце, аварійна бригада ПАТ «Дніпропетровськгаз» виявила, що правопорушники намагалися самовільно пустити газ на об’єкт, провівши зварні роботи на газопроводі.

Завдяки оперативній реакції фахівцям служби «104» вдалося запобігти вибуху, який міг виникнути при самовільному підключенні багатоповерхового будинку до системи газопостачання та призвести до трагедії. Наразі за фактом незаконного втручання в газову мережу, що поставило під загрозу здоров’я та життя мешканців як цього, так і сусідніх будинків, поліція порушила кримінальне провадження за статтею 356 «Самовправство». Щоб забезпечити стабільне та безперебійне газопостачання споживачам, в районі постійно чергує аварійна служба ПАТ «Дніпропетровськгаз».

«Проблеми на цьому об’єкті розпочалися ще у вересні минулого року, коли деякі мешканці почали перешкоджати встановленню будинкового лічильника. Конфлікт виник через відсутність згоди між сусідами, які не могли домовитись між собою про встановлення приладу. Більша частина з них погоджувалася на його монтаж – інші, заручившись підтримкою активістів, не дали фахівцям виконати всі технічні роботи та здійснити пуск газу до будинку», - розповіла директор з капітального будівництва ПАТ «Дніпропетровськгаз» Оксана Чорноморченко.  

За її словами, встановлення лічильника передбачає роз’єднання ввідного газопроводу до будинку, через що на об’єкт тимчасово припиняється подача газу. Після виконання усіх робіт, які здійснюються суворо за проектом, який пройшов експертизу, пуск газу фахівцями одразу відновлюється. Однак, через перешкоджання групи людей, які при цьому не проживають у зазначеному будинку, фахівці компанії не змогли завершити всі регламентні роботи та відновити подачу газу.

«Газ – це вибухонебезпечна суміш. Тому всі технічні роботи, пов’язані з ним, повинні виконуватися кваліфікованими спеціалістами, які мають дозвіл Держгіпромнагляду на їх виконання. Перед відновленням газопостачання нам потрібно спершу завершити всі монтажно-зварювальні роботи та перевірити систему на можливі витоки газу. Проте будь-які кроки компанії задля пришвидшення процесу відновлення газопостачання мали опір невідомих людей», - додала Оксана Чорноморченко.

Сьогодні питання відновлення газопостачання розглядається у судовому порядку. Однак, більша частина мешканців будинку вже звернулась до ПАТ «Дніпропетровськгаз» з заявою про встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області (крім м Дніпро і м. Кривий Ріг) і посідає друге місце з транспортування природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 1,7 мільярдів кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

 

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства