«Місцеві петиції – це значне випробування на демократичну зрілість як для місцевих органів влади, так і для місцевих громад. Досвід петицій до Президента України показав великий попит на цей інструмент серед громадян»

З метою запровадження електронних петицій до міської ради через «Єдину систему місцевих електронних петицій», 21 грудня 2018 року Сергій Горошко підписав Меморандум про взаєморозуміння між Новомосковською міською радою та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

Електронна петиція – це особливий вид колективного звернення, який має визначене коло адресатів, має здобути підтримку певної кількості населення протягом обмеженого часу й буде розглянутий в особливому порядку.

Впровадження в Новомосковську електронних петицій дасть змогу більш ефективно здійснювати зворотній зв'язок в напрямку «місцева влада-громадськість». Новомосковці отримають можливість створювати електронні петиції, підписувати оприлюднені електронні петиції та відстежувати їх розгляд. Влада, в свою чергу, зможе оперативно реагувати на електронні петиції від громадян та здійснювати їх розгляд відповідно до чинного законодавства.

Історична довідка: Вперше масове збирання підписів під петицією відбулося у Великобританії в 1838 р. Також Великобританія стала чи не першою країною, де було запроваджено механізм Інтернет петицій спочатку на регіональному рівні. У 1999 році парламент Шотландії дав старт порталу «E-petitioner», а в 2011 році в США було запроваджено сайт «We the People». В Україні на законодавчому рівні поняття «електронна петиція» було впроваджено з 2015 року.