Міліція попереджає

У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в країні керівництво Новомосковського міського відділу міліції просить громадян бути пильними та обережними.

Звертайте увагу на підозрілих осіб, перш за все чоловічої статі, які нещодавно винайняли або збираються орендувати житло, в якому планують мешкати без сім’ї.

Якщо помітили підозрілі предмети (сумки, коробки та інше), які залишені без нагляду, в жодному разі не чіпайте такі предмети, не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. До приїзду правоохоронців зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до підозрілого предмета.

Також повинні викликати підозру автомобілі, залишені без нагляду на тривалий час в громадських місцях: вокзалах, зупинках громадського транспорту, поблизу ринків, торговельних центрів, популярних розважальних закладів.

Про все підозріле просимо Вас відразу повідомляти працівникам правоохоронних органів за телефоном «102» або будь-яким зручним для Вас способом.

Ваші пильні та грамотні дії здатні врятувати життя та здоров’я як Вам, так і іншим людям.

Також нагадуємо про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про замінування.

Відповідно до Кримінального кодексу України за статтею 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) передбачені наступні покарання:

1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
    {Стаття 259 із змінами, внесеними згідно із Законами №3075-III (3075-14) від 07.03.2002, №4955-VI (4955-17) від 07.06.2012}.

Крім кримінальної відповідальності зловмисники мають відшкодувати матеріальні збитки пов’язані з обстеженням приміщень та прилеглої території спеціальними службами.

Якщо вказаний злочин вчинить особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності з нею будуть проведені профілактичні бесіди та вона буде поставлена на облік. Батьки ж дитини повинні будуть сплатити матеріальний збиток відповідно до чинного законодавства.

Пам’ятайте, що, набираючи номер «102» і повідомляючи про хибне замінування, ви не тільки порушуєте закон, але й можливо ризикуєте життям інших людей.

Т.М. Попова, майор міліції

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області