Кожній дитині – щасливу родину

Дитячий будинок сімейного типу – сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування.

В Новомосковську сьогодні діє 3 дитячі будинки сімейного типу. В них зростає і виховується 21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Дорослі, які взяли на себе відповідальність за створення дитячого будинку сімейного типу, пройшли курси підготовки до прийомного батьківства (перед створенням ДБСТ та згодом один раз на 2 роки). Діти приймаються на виховання та спільне проживання в сім’ю на підставі рішення виконавчого комітету. Між виконавчим комітетом та  батьками-вихователями складається відповідний договір.

Діти-вихованці перебувають у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а за бажанням, в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі 1-4 рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. За дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги, а саме:

- безкоштовно 2 рази на рік проходять медичне обстеження;

- оздоровлюються в дитячих оздоровчих таборах або санаторіях;

- отримують безкоштовне харчування в школах та дитячих закладах;

- запрошуються на святкові заходи.

Батьки-вихователі мають право усиновити вихованців.

Батьки-вихователі тісно співпрацюють з соціальними службами міста: центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням праці та соціального захисту населення, управлінням пенсійного фонду, управлінням освіти, закладами охорони здоров’я та службою у справах дітей. Завдяки такій співпраці вирішуються юридичні, соціальні, індивідуальні проблеми сім’ї.

Якщо Ви бажаєте подарувати свою нерозтрачену любов дітям, які залишились без батьків, ми чекаємо на Вас в Новомосковському міському центрі соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді по вул. Паланочна, буд. 29 та в службі у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради за адресою вул. Гетьманська, буд. 14. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей Полтавець Н.В.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби