Інформація щодо розрахунку тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії за категоріями споживачів та послуги з централізованого опалення для потреб населення шляхом коригування

Згідно ст.20 Закону України «Про теплопостачання» тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обгрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Ст. 8 Постанови КМУ від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» передбачено «У разі зміни протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат , пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, з причин, які не залежать від ліцензіата,зокрема збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендованої плати та амортизаційних відрахувань,підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, може проводитися перерахунок тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.»

На даний час на підприємстві діють тарифи на теплову енергію:

- для населення, затверджені Постановою НКРЕКП № 1101 від 09.06.2016р , введені в дію з 01.07.2016року у розмірі 1342,26 грн./Гкал з урахуванням ПДВ та  33,57 грн. за 1кв.м загальної опалювальної площі в опалювальний період.

Тобто, тариф на теплову енергію для потреб населення та послуги з централізованого опалення не переглядався 2 роки.

На сьогодні  діючі тарифи  на послуги з централізованого опалення для населення не відшкодовують фактичні витрати, які необхідні для забезпечення стабільної  роботи підприємства.

Так, зміни відбулися за такими статтями, як:

1. Природний газ.

Вартість природного газу з 01 листопада 2018 року для всіх споживачів однакова, тобто для населення вона збільшилася, а для інших навпаки, зменшилася.

Збільшення вартості природного газу для населення і є основним аргументом для зміни ціни на теплову енергію. Його зростання складає 26,17%.

В структурі тарифу на теплову енергію природний газ складає 78,8%.

2. Електроенергія на технологічні витрати.

Відповідно до рахунків на споживання електричної енергії, вартість електричної енергії 2 класу напруги станом на 01.10.2018 року становить 1,9066 грн. за 1квт/год. (без урахування ПДВ) при врахованому тарифі на електроенергію у діючих тарифах на теплову енергію на рівні 1,60584 грн. за 1квт/год.

Тобто підвищення тарифу на електроенергію становить 18,7%, що і враховано у розрахунку коригування тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

В структурі тарифу електроенергія становить 5,9%

3. Вода для технологічних потреб та водовідведення.

Вартість води також останній час має тенденцію до зростання, а враховуючи те, що тариф на теплову енергію коригувався НКРЕКП на протязі багатьох років, то коригування проводилося тільки за основними статтями витрат , як газ, електроенергія, заробітна плата. Таким чином коригування по воді навіть не проводилося.

В структурі тарифу займає 0,2%.

Таким чином вартість енергоносіїв в структурі тарифу складають близько 85%.

4. Оплата праці та  відрахування на соціальні заходи.

Зростання рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб відбулося на 16,34%,а мінімальна заробітна плата за просту некваліфіковану працю з 1.01.2018 року складає 3723 грн. Аналогічно збільшилися і витрати на сплату єдиного соціального внеску.

Середньомісячна заробітна плата працівників підприємства у розрахунку тарифу складає 7,8 тис. грн., у той час, коли по регіону вона становить 9 тис. грн.

Відповідно до вищенаведеного, у зв’язку із зміною ціни на природний газ, електроенергію, водопостачання та водовідведення, збільшенням мінімальних гарантій з оплати праці та відрахувань єдиного соціального внеску, комунальним підприємством «Новомосковськтеплоенерго» визначено розмір тарифів на теплову енергію за категоріями споживачів та послуги з централізованого опалення для потреб населення, а саме:

- для населення – 1691,35 грн./Гкал з урахуванням ПДВ;

- для населення – тарифи на послуги, у т. ч. і на послуги з централізованого опалення – 1723,08грн./Гкал  з урахуванням ПДВ;

- централізоване опалення для потреб населення – 41,29 грн. кв.м. з урахуванням ПДВ;

- для бюджетних організацій та інших споживачів -1691,35 грн /Гкал з урахуванням ПДВ.

Запропоновані до затвердження тарифи економічно обґрунтовані. Порівняно з іншими містами Дніпропетровської області вони навіть нижчі.

Наприклад, у м. Павлоград запропонований тариф складає 42,52 грн., а у таких містах, як Камянське 45,83 грн. за 1 кв.м., Кривий Ріг – 43,95 грн. та 67,05 грн. (різні теплопостачальні підприємства). Діючі тарифи вказані ще без урахування підвищення ціни на природний газ.

Оскільки тарифи на теплову енергію коригуються через зміну ціни на природний газ, електроенергію, води для технологічних потреб, оплати праці, відрахувань на соціальні заходи, проведено розрахунок коригування тарифу на теплову енергію за категоріями споживачів та послугу з централізованого опалення для потреб населення.

Відтак тарифи на послуги з централізованого опалення для потреб населення зростуть на 7,72 грн. за 1кв.м. або на 23%.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби