Хто з підприємців може отримати допомогу на дітей під час карантину і як її оформити

Порядок виплати цієї допомоги  затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 329  «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми».

Допомога призначається і виплачується на дітей фізичних осіб підприємців (ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до І або ІІ групи платників єдиного податку.

Головна умова – якщо ФОП сплатили єдиний соціальний внесок за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Важливо! Якщо ФОП зареєструвався у 2020 році, він не відповідатиме вимогам Порядку та, відповідно, не може претендувати на отримання допомоги.

Допомога надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму:

- для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн;

- для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «Муніципальна няня».

Виплату допомоги запроваджено на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Важливо! Згідно пункту 7 Порядку № 329, допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісяця. Оскільки урядова постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, норми Порядку застосовуються з 5 травня. Тобто громадяни можуть подати необхідні документи лише в травні і, відповідно, отримати допомогу, починаючи з цього місяця.

Існує дві форми подання документів для отримання цієї допомоги: паперовий та електронний.

Паперовий: заява із пакетом документів подається до органу соціального захисту за місцем проживання.

Електронний: заява і фотокопії документів подаються через електронний сервіс - Електронна послуга «Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям» -   https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua або www.msp.gov.ua

Пакет документів для призначення допомоги ФОПам складається з

- заяви (зразок ви бачите внизу публікації);

- копії свідоцтв(а) про народження дітей віком до 10 років;

- довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копії документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- копії рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Завантажити заяву