Евакуація

Евакуація

Евакуація - комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення з районів (місць), зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних районах (місцях), якщо виникне безпосередня загроза життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей.

Готуючись до евакуації, кожний зобов’язаний:

- підготувати та взяти з собою паспорт, військовий квиток, документ про освіту та фах, свідоцтва про шлюб та народження дітей, трудову книжку або пенсійне посвідчення, гроші і цінності;

- наявні засоби індивідуального захисту (респіратор, одяг та взуття, пристосовані для захисту шкіри від радіоактивних речовин);

- комплект верхнього одягу та взуття за сезоном та погодою;

- продукти харчування і воду на три доби, упаковані у герметичні місткості, пакети, постільну білизну.

Загальна вага особистих речей на кожного члена сім’ї повинна бути не більш як 50 кг. Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я та по батькові, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері і батька.

Залишаючи квартиру, слід вимкнути освітлювальні і нагрівальні прилади, закрити водопровідні та газові крани, вікна й двері. Прикріпити на двері заздалегідь підготовлену табличку «У приміщенні (квартирі) №.... мешканців немає».

На шляхах евакуації необхідно:

  • неухильно виконувати всі розпорядження керівників;
  • швидко та грамотно діяти за сигналами оповіщення;
  • не залишати своїх місць у транспорті та не виходити з нього без дозволу;
  • після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію та зайняти призначене помешкання.

Пам'ятка щодо евакуації

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення