Експрес-інформація Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області щодо попередження пожеж під час збирання нового врожаю ранніх зернових культур

"Хліб - всьому голова" всім відоме українське прислів'я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який завжди  приділяв хлібу велику повагу.

Як для  хліборобів, так і для рятувальників  Дніпропетровщини настав найважливіший період – збирання врожаю. Жнива є причиною особливої турботи, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим.

Від того, як буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян. Уберегти хліб від пожеж – завдання для всіх мешканців Дніпропетровської області.

Загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на полях та у місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом та до зернини зберегти вирощене.

Щоб уникнути пожеж під час зернозбиральної кампанії цього року, перед початком жнив інспектори державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки підрозділів Головного управління ДСНС в області перевіряють готовність сільгосппідприємств, у тому числі зерноскладів, елеваторів та хлібоприймальних підприємств, а також складів паливно-мастильних матеріалів, отрутохімікатів та місць ремонту автотранспортної техніки до безпечної роботи під час збирання врожаю й подальшого його зберігання.

Під час перевірок особлива увага звертається на стан електрогосподарства, шляхів евакуації, систем опалення, наявність працездатного зовнішнього протипожежного водопостачання, протипожежної автоматики тощо. За результатами перевірок будуть підготовлені і направлені до місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств інформації щодо протипожежного стану сільгосппідприємств для вжиття відповідних заходів.

Основні недоліки під час перевірок – обладнання будівель  зерноскладів системами автоматичної пожежної сигналізації, оброблення дерев’яних конструкцій вогнетривким розчином, встановлення  блискавкозахисту, забезпечення приміщень, території та техніки необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння тощо. Тільки виконання запропонованих приписами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки в повному обсязі убезпечить цьогорічну жнивну кампанію від прикрих та збиткових несподіванок.

Сьогодні кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та пам’ятати, що до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області й надалі буде вживати вичерпних заходів до того, аби праця невтомних рук наших хліборобів, їхні важкі жнивні будні увінчалися гідним результатом – багатим урожаєм, кожну зернинку якого буде збережено від вогню, щоб вона потрапила спочатку до комори, а потім і на наш стіл.