«Дніпропетровськгаз збут» відправив на 40% більше повідомлень про відключення за борги

З початком опалювального сезону понад 25 тис споживачів Дніпропетровської області отримали від ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» повідомлення про відключення газопостачання за борги. У 2017 році компанія направила 146 тис. повідомлень про відключення від газової мережі у разі не погашення накопичених боргів. У порівнянні з 2016 роком ця цифра зросла до 40%.

У 2017 році серед побутових споживачів Дніпропетровщини значно зросли неплатежі за використаний газ. Тому ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» протягом року направила майже 146 тис. клієнтам письмові попередження про припинення газопостачання у разі, якщо борги не будуть погашені. На жаль, деякі несумлінні споживачі не вживають жодних заходів для погашення заборгованості. Більша частина неплатників заборгувала за енергоресурс понад 5 тис грн. А у деяких цей борг вже досяг кількох десятків тисяч гривень. Такі громадяни не сплачують рахунки за газ місяцями або роками та ігнорують повідомлення про відключення до моменту припинення їм газопостачання.

"Від’єднання від газової мережі злісних неплатників – останній захід. Наша компанія завжди націлена на врегулювання питань мирним шляхом, тому неодноразово пропонувала споживачам два варіанти для того, щоб зупинити накопичення неплатежів. Перший - це звернутися в органи соцзахисту для оформлення субсидій. Другий варіант передбачає реструктуризацію боргу за газ", - сказала директор "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяна Соболь.

Чинними нормативними документами регламентується, що в разі несплати за спожитий природний газ компанія має право призупинити подальше газопостачання та стягнути заборгованість зі споживача в судовому порядку. Тож компанія наполегливо рекомендує не нарощувати заборгованість та подбати про сплату боргів, не чекаючи відключення.

«Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ, повинні усвідомити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ та компенсації витрат працівників газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання, що в середньому коштує від 500 грн», - коментує Тетяна Соболь.

Нагадаємо, у Дніпропетровській області з початком опалювального сезону різко збільшились неплатежі за газ. Борги населення за блакитне паливо вже зросли до 1,85 млрд грн., що в два рази більше суми боргу в 2016 році. Майже половина заборгованості - близько 900 млн грн - припадає на жителів Дніпра. Значна сума боргу за газ також припадає на бюджетні неплатежі за субсидії і становить 1,15 млрд грн.

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпро та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Катеринославхліб», ТОВ «Снек Експорт» та ПАТ КБ «Приватбанк».

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства