«Дніпропетровськгаз Збут» переміг майже в 90% тендерів системи ProZorro

У 2017 році «Дніпропетровськгаз Збут» на електронному майданчику ProZorro взяв участь у 312 конкурсах на право постачання газу, з яких переміг у 87%. Участь у публічних аукціонах на електронному майданчику дозволяють компанії успішно працювати в умовах чесної конкуренції.

«Дніпропетровськгаз Збут» як постачальник природного газу на Дніпропетровщині конкурує з шістьма компаніями, які постачають газ різним групам споживачів, крім населення. Протягом 2017 року «Дніпропетровськгаз Збут» взяв участь в 312 торгах на ProZorro, і за їх результатами компанія уклала договори з 271 бюджетною установою. Кількість постачальників на комерційному ринку газу демонструє зростання конкуренції, а електронна конкурсна система дозволяє працювати в рамках відкритості і неупередженості, що йде на користь споживачам, які отримують газ за ринковою ціною.

«Наші клієнти відзначають, що перевагою співпраці з «Дніпропетровськгаз Збутом» є можливість укласти довгостроковий договір поставки газу з гарантованим і своєчасним проведенням лімітів, незалежно від обсягів споживання. У нашому регіоні є замовлення від підприємств як на 13 млн куб. м щорічно, так і порівняно невеликі», - зазначила директор «Дніпропетровськгаз Збуту» Тетяна Соболь.

Клієнтська база компанії складається з майже 1,3 млн. побутових споживачів, 700 бюджетних установ, 152 релігійних організацій і 4 тис промислових і комунально-побутових підприємств.

До слова, єдиним постачальником природного газу побутовим споживачам на Дніпропетровщині є «Дніпропетровськгаз Збут», на який держава поклала спеціальні зобов'язання (ПСО).

Усі наявні постачальники на ринку газу області, за винятком «Дніпропетровськгаз Збуту», працюють тільки з промисловими споживачами, а також з установами і організаціями, які фінансуються з державного бюджету. Побутові споживачі Дніпропетровщини не цікаві постачальникам, адже встановлена урядом ціна газу для населення нижче ринкової. До того ж платоспроможність таких споживачів невисока, більшу частину розрахунків з ними покривають субсидії, за якими бюджет затримує розрахунки.

Станом на 1 січня 2018 року борг населення Дніпропетровської області за спожитий природний газ досяг 1,9 млрд грн. З яких неплатежі жителів Дніпра і Кривого Рогу складають 0,9 млрд грн і 0,5 млрд грн відповідно.

В Україні з 1 жовтня 2015 року скасоване державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, крім населення і ТКЕ для потреб населення. З цього часу ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» постачає газ промисловим споживачам, бюджетним організаціям та іншим суб'єктам господарювання на ринкових умовах.

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпро та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Катеринославхліб», ТОВ «Снек Експорт» та ПАТ КБ «Приватбанк».

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства