«Дніпропетровськгаз» вперше в Україні використав спільне фінансування при встановленні індивідуальних лічильників газу в багатоповерхівці

Після отримання дозволу від НКРЕКП фахівці ПАТ «Дніпропетровськгаз» використали кошти, передбачені для встановлення будинкового лічильника в багатоповерхівці в м. Кам’янське, на обладнання квартир в цьому будинку індивідуальними приладами обліку газу. В зв’язку із збільшенням видатків знадобилося вперше в країні застосувати спільне фінансування – 51% необхідних коштів надав «Дніпропетровськгаз», а решту - мешканці будинку.

Відповідно до Інвестиційної програми ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016 рік, затвердженої держрегулятором НКРЕКП, за адресою: вул. Освітня 34 у м. Кам’янське було передбачене встановлення будинкового вузла обліку газу типорозміру G-40. На такі роботи в інвестпрограмі компанії були передбачені кошти в сумі 43,8 тис грн. У квітні 2017 року мешканці зазначеного будинку звернулись до «Дніпропетровськгазу» з проханням установити індивідуальні лічильники природного газу у їх помешканні на умовах спільного фінансування. Після чого «Дніпропетровськгаз» звернувся до НКРЕКП з проханням використати кошти, виділені на встановлення загальнобудинкового вузла обліку газу, на обладнання квартир індивідуальними лічильниками. У результаті була отримана згода від держрегулятора на спільне фінансування даних робіт з мешканцями будинку.

«ПАТ «Дніпропетровськгаз» стала першою газорозподільною компанією в Україні, яка ризикнула і запропонувала держрегулятору втілити в життя проект спільного фінансування встановлення індивідуальних лічильників, - коментує директор з капітального будівництва ПАТ «Дніпропетровськгаз» Оксана Чорноморченко. – Таким чином з’явився ще один спосіб вирішення питання забезпечення 100%-го обліку природного газу у населення, а саме – за рахунок співфінансування таких робіт».

Таким чином, участь «Дніпропетровськгазу» в проекті спільного фінансування по встановленню лічильників у багатоповерхівці становить 51% (43,8 тис грн), а решту – 49% - надали мешканці 42 квартир зазначеного будинку. Тобто витрати компанії на кожен лічильник становлять 1,04 тис грн., а кожного із 42 споживачів газу – 0,997 грн. .

Роботи зі встановлення індивідуальних лічильників розпочаті 30 серпня 2017 року та будуть завершені 31 серпня 2017 року.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпропетровськгаз» є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують майже 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства