Дії під час аварії

Жахлива статистика свідчить про те, що кожна 7 дорожньо-транспортна пригода закінчується смертю або травмами як мінімум для одного учасника аварії. У 2017 році уже зареєстровано на 6.1% більше аварій, ніж за цей же період минулого року. За півроку налічується близько 1370 летальних випадків від аварій.

Серед головних причин, які  провокують ДТП: перевищення швидкості, порушення правил перетину перехресть і правил маневрування, водіння в стані алкогольного сп'яніння, невміння  діяти під час аварії.

Головний принцип дій при потраплянні в аварію можна сформулювати коротко - прагнути сховатися  якомога нижче і згрупуватися.

Після зупинки автомобіля слід швидко оцінити обстановку, переконатися, що відсутня загроза виникнення пожежі, для чого перевірити, чи не пахне бензином, димом. Треба допомогти вибратися з автомобіля пасажирам. Якщо дверцята не відчиняються, спробувати опустити скло або будь-яким підручним предметом, вибити скло й зачистити скляні скалки. Лобове скло вибивати ногами, упершись спиною в сидіння вдаривши в його нижній край.

Людей, затиснутих в уламках машини, не слід витягувати, застосовуючи силу.

Надавати домедичну допомогу слід на місці, намагаючись не змінювати положення потерпілого до приїзду медиків і рятувальників, які володіють всім необхідним обладнанням, а головне, досвідом роботи в подібних випадках.

При падінні автомобіля у водойму, якщо це можливо, потрібно відразу зачинити всі вікна, щоб сповільнити швидкість занурення, або дочекатися, коли машина повністю зануриться у воду, підвестися до стелі, де утворюється повітряний пухир, який може забезпечити повітрям  на кілька хвилин.  Коли вода всередині салону підніметься вище рівня дверцят, вирівнявши цим тиск всередині та  зовні, спробуйте їх відчинити.

ПОЖЕЖА В АВТОМОБІЛІ.

Пожежа, подія, яка трапляється на автотранспорті не так часто, як ДТП, але не менш -руйнівна. Пожежа найчастіше трапляється через (замкнення електромережі, витік і займання бензину (мастила), в результаті аварії або  через необережне поводжен­ня з вогнем водія або пасажирів.

Сучасний автомобіль начинений синтетичними матеріалами, які при горінні вбивають людину за лічені хвилини. Саме тому, на будь-яку загрозу пожежі необхідно реагувати миттєво!

Невеликий  осередок  пожежі завжди можна загасити за допомогою "бортового" вогнегасника, направивши струмінь на джерело займання. Якщо вогнегасник відсутній, тоді використовуйте шматок цупкого брезенту, в крайньому випадку плащ, ним полум’я, позбавляючи доступу  кисню до нього або виливайте на нього весь запас води чи закидайте піском, землею, снігом.

Завжди пам’ятайте, що паніка – найлютіший ворог! Тому дійте швидко, уважно з «холодною» головою. Від ваших дій буде залежати ваше життя і життя пасажирів в автомобілі.

 

Ст. майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії

В.Ю. Бова

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення