ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У ВИПАДКУ ПОЖЕЖІ В ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ

Пожежа — це неконтрольоване горіння, що розповсюджується у часі і просторі. Горіння-це процес з’єднання речовин з киснем, який супроводжується димом та полум’ям.

Токсичні продукти горіння, підвищена температура середовища, дим, вибухи та руйнування, ураження електричним струмом, паніка створюють загрозу життю і здоров’ю людини.

Щорічно від пожеж стається безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні збитки. Що потрібно робити, якщо вас застала пожежа у багатоповерховій будівлі?

1. Якщо ви почули крики «Пожежа!», відчули запах диму або побачили полум'я - зателефонуйте в пожежно – рятувальну службу за номером 101.

2. Зберігати спокій і витримку. Заспокійте людей поряд, розмовляйте з ними спокійно і впевнено. Оцініть обстановку, з'ясуйте, звідки загрожує небезпека, потім спокійно, без паніки, починайте рухатися, прямуючи до виходу.

3. Опинившись у натовпі, зігніть руки в ліктях і притисніть їх до боків, стискуючи кулаки. Відхиліть тіло назад, упершись ногами, спробуйте стримувати натиск спиною; звільнивши простір попереду, поволі рухай­тесь, дітей візьміть на руки.

4. Не йдіть в густий дим, бо кілька вдихів можуть виявитися  смертельними.

5. Користуватися ліфтом  у багатоповерховому будинку під час пожежі категорично забороняється. Тримайтеся за стіни, поручні, дихайте через носову хустку або одяг. Якщо  концентрація  диму збільшується, пригніться, або пересувайтеся поповзки.

6. Якщо через густий дим, підвищену температуру і вогонь не можна вийти на сходи або в коридор, потрібно негайно повернутися назад, щільно зачинивши за собою двері.

7. Якщо внизу під вашою квартирою немає вогню, в кімнаті залишатися небезпечно, то спробуйте спуститися на поверх нижче, використовуючи міцно зв'язані простирадла, штори, мотузки і тому подібне.

8. Якщо ви все ж таки вирішили вийте через сильно задимлений коридор, накрийтесь   змоченою щільною тканиною і рухайтесь, пригнув­шись або поповзки. Щільна тканина захистить вас від диму і дозволить проскочити через незначні ділянки вогню.  

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в своїх домівках! У більшості випадків причиною виникнення будь-яких пожеж є недбалість. Не допускайте  виникнення пожежі у ваших оселях.

 

МВН Новомосковських курсів 3 категорії Назаровська О.А.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення