Дії населення при отриманні штормового попередження

  Сильні вітри, шквали та урагани -  стихійне лихо, яке може статися в будь-яку пору року.

  Небезпека від факторів сильних вітрів, шквалів та ураганів:

- травмування, а інколи і загибель людей;

- руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їхніх верхніх поверхів і дахів;

- падіння опор ліній електропередач, виривання дерев та утворення завалів;

-  знищення садів та посівів на полях.

  Відносять ці події до надзвичайних із помірною швидкістю поширення, тому частіше за все вдається оголосити штормове попередження.

 Із отриманням штормового попередження негайно слід підготуватися  до проведення запобіжних робіт: зміцнити не тривкі конструкції, зачинити двері, приміщення на горищі, слухові вікна, перекрити вентиляційні отвори. Великі вікна й вітрини  необхідно  оббити  дошками.  На шибках  наклеїти  смужки  паперу  або  тканини. Двері й вікна з підвітряної сторони залишити відкритими, щоб урівноважити внутрішній тиск у будівлі. З дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть заподіяти людям травмувань.

  Необхідно вимкнути комунальні енергетичні мережі, відкрити допоміжні люки для пропуску води. З легких споруд людей перевести у більш міцні будівлі або укрити в захисних спорудах ЦЗ.

   Припинити зовнішні роботи. Запастися електричними ліхтарями, гасовими лампами, свічками. Доцільно створити запаси води на 2-3 доби, підготувати похідні плитки, гасові плити, примуси. Не забувати запастися продуктами харчування і медикаментами, особливо перев'язочними матеріалами. Радіоприймачі і телевізори тримати постійно ввімкненими.

  Знаходячись у будинку, слід остерігатися поранень уламками скла, що розлітається. Для цього необхідно відійти від вікон і стати впритул до простінку. Можна використовувати також міцні меблі. Найбільш безпечним місцем є підвали або приміщення перших поверхів цегляних будинків.

    Не можна виходити на вулицю одразу ж після послаблення вітру, тому що через кілька хвилин порив може повторитися. Як що це все-таки необхідно, треба триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, щогл, опор, проводів.

    Заборонено  наближатися  до  місць зберігання легкозаймистих або небезпечних хімічних ре­човин.

  Слід пам'ятати, що частіше всього в таких умовах люди зазнають травмувань від уламків скла, шиферу, черепиці, дахового заліза, зірваних шляхових знаків, від деталей оздоблень фасадів і карнизів, від предметів, що зберігаються на балконах і лоджіях.

   Якщо ураган застав вас на відкритій місцевості, ліпше за все сховатися у канаві, ямі, яру, будь-якій виїмці, лягти на дно заглиблення і щільно притулитися до землі. Знаходитись у пошкодженій будівлі небезпечно, вона може обвалитися під новим натиском вітру.

  Особливо слід стерегтися розірваних електропроводів, не виключена ймовірність того, що вони під напругою.

 

Старший майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії                                 В.Ю. Бова

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення