Дії населення під час ожеледиці

Коли виходите із дому під час ожеледиці вдягніть на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи». Їх можна зробити по-різному: прикріпіть на підбір перед виходом на вулицю шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру. Можна натерти наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву. Ще один спосіб, намажте на підошву клей «Момент» та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю. Людям похилого віку краще в «слизькі дні», взагалі, не виходити з будинку. Проте якщо потрібно вийти, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам'ятайте!, дві третини травм люди старші 60 років, одержують при падінні. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні для здоров'я.

Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю.

Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабте в колінах, наступайте на всю підошву. В разі порушення рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс не впасти. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння. Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони вкриті льодом. Не прогулюйтеся по краю проїжджої частини дороги, можна впасти та вилетіти на дорогу.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час ожеледиці. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед ним, призводить до каліцтва, можлива загибель. Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п'яному завжди «везе». Напідпитку люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає додаткових проблем. Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися набряки, - терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками. Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару, бо взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

 

Майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії                                    О.А. Назаровська

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення