Держпродспоживслужба інформує

В м. Новомосковську склалася вкрай несприятлива епідемічна та протиепізоотична ситуацією зі сказу - особливо небезпечного смертельного захворювання тварин та людей. Так з 2014 року по теперішній час в м.Новомосковську зареєстровано 4 вогнища сказу серед тварин. В даних вогнищах джерелом інфекції були свійські (кіт, собака) та дикі (лисиця, кажан) тварини.

По факту реєстрації останнього випадку захворювання на сказ кажана рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії Новомосковського міськвиконкому накладено карантинні обмеження щодо недопущення  розповсюдження сказу на території м. Новомосковська  з 04 серпня 2016 року терміном на 60 днів. Вогнищем сказу вважається вул. Сучкова, буд.38, супермаркет «VARUS». Загрозливими зонами є вулиці Калнишевська, Жовтенева, Стадіонна, провулки Калнишевський, Шосейний, Жовтневий. Під час карантину впроваджено заборону проведення виставок, виводок собак в місті, вивезення за  його межі собак, котів і диких тварин. Провадиться комплекс заходів щодо ліквідації захворювання тварин на сказ на територїї м.Новомосковська, в першу чергу вакцинація домашніх тварин проти сказу у вогнищі та загрозливих зонах, відлов та знищення безпритульних тварин.

Комунальними службами міста розпочато моніторинг тварин на території міста та регулювання чисельності безпритульних тварин. В стадії вирішення питання будівництва притулку для безпритульних тварин, основним завданням якого буде вакцинація проти сказу та стерилізація тварин.

У випадках підозри захворювання будь-якої тварини на сказ (зміна поведінки тварини, усамітнення тварини або прояв агресії, слинотеча, параліч кінцівок), отримання подряпин чи укусів від тварини, звертайтесь до найближчого лікувально-профілактичного закладу та міської державної лікарні ветеринарної медицини (м. Новомосковськ, вул. Зіни Білої 89, тел.(05693) 7-52-79).

Всіх контактних з хворим на сказ кажаном, прошу негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу для проведення курсу антирабчних щеплень.

З початку року в Україні зареєстровано 3 випадки сказу серед людей, з них 1 - в м. Синельникове Дніпропетровської області. Всі захворілі на сказ померли, бо не отримували антирабічних щеплень.

За 2015 рік від сказу померло 6 осіб, мешканців Донецької (2 випадки), Дніпропетровської (2 випадки), Одеської, Харківської областей, серед яких двоє дітей до 17 років.

 

В.о. начальника

Управління Держпродспоживслужби 

в м. Новомосковську                                                              М.О. Малишева

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби