Дефіцит оборотних коштів ПАТ «Дніпропетровськгаз» за рахунок пільг та субсидій становить 157,86 млн. грн.

Діюча система субсидування оплати населенням використаного газу ставить під загрозу фінансове положення ПАТ «Дніпропетровськгаз». Нині бракує «живих» коштів, адже частина виручки компанії складається з бюджетних відрахувань по пільгам і субсидіям. Дефіцит обігових коштів за рахунок «паперових розписок» на 1 червня 2016 року становить 157,86 млн. грн., що складає 72 % від нарахувань за розподіл природного газу населенню.

У зв'язку з підвищенням вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі і природного газу, Урядом була спрощена процедура оформлення субсидії. Тому кількість субсидіантів зросла в кілька разів. В опалювальному сезоні 2015-2016 років у Дніпропетровській області було нараховано компенсацій за використаний газ на суму 234,35 млн. грн.

«Частка нарахованих пільг і субсидій за 5 місяців цього року становить майже 30% від загальної суми витрат нашої компанії, - коментує заступник голови правління з фінансово-економічних питань ПАТ «Дніпропетровськгаз» Ганна Улько. – Однак, цими «паперовими зарахуваннями» неможливо сплачувати податки і обов'язкові платежі в бюджет. Також гострим питанням на сьогодні є виплата заробітної плати нашим працівникам, що ставить під загрозу виконання зобов’язань перед споживачами – забезпечення безпечного та безаварійного газопостачання області».

Ситуація ускладнюється тим, що більшість одержувачів субсидій зовсім припинили оплату за газ, не вносячи навіть обов'язковий платіж. У таких споживачів відсутні стимули для економії газу. Та й дії Кабміну підштовхують на нерозумне використання блакитного палива: у Постанові КМУ №319 від 27 квітня 2016 року чітко зазначено, що лише частина надмірно нарахованої субсидії (у еквіваленті 100 куб. м газу) буде врахована в майбутніх платежах за газ. Решту Кабмін зобов’язує повернути до державного бюджету.

Тож, ситуація, що виникла, з одного боку, є допомогою для людей оплатити рахунки за газ, а з іншого боку – для ПАТ «Дніпропетровськгаз» загрожує втратою платоспроможності.

Довідка. Цього місяця Регіональна Газова Компанія направила відкрите звернення віце-прем'єр-міністру України Розенку П.В. з проханням реорганізувати систему субсидування.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг розподілу природного газу складає 1,7 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

За додатковою інформацією звертатися до

спеціаліста із зв’язків з громадськістю

Лобач Олени

тел. моб. (067) 610-78-83