«Чорнобиль – наш вічний спомин і біль»

Саме у ці дні рівно 30 років тому у маленькому куточку нашої країни під назвою Чорнобиль в єдину мить  зупинився час – на позначці «вічність».

Там, де сміялися діти та цвіли квітучі сади, де життя було таким звичайним та сповненим надій, все скінчилося вмить, поховавшись під радіаційною хмарою. Ми пам’ятаємо, як це було, і сьогодні вшановуємо пам’ять тих, хто поклав своє життя в жерлах ядерного вулкану, і з повагою та величезною подякою звертаємося до тих, хто був там, не шкодуючи власного життя, і сьогодні, на щастя, залишається з нами. Багато серед них – саме наші земляки. У нашому місті, як і по всій країні, пройшов ряд заходів, присвячених тим сумним подіям.

22 квітня у залі Новомосковського Історично-Краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського міською владою спільно з громадським об’єднанням «Союз Чорнобиль України» був організований та проведений конкурс дитячої творчості «Чорнобиль – наш вічний спомин і вічний біль», в якому конкурсною комісією було визначено 18 переможців в двох номінаціях – література  та образотворче мистецтво. Шановні гості - ліквідатори першої хвилі Борис Сорокін, Леонід Сичевський, Валерій Гнідко, Валерій Собакарь та Казимир Адаменко із задоволенням познайомилися з творчістю юних талантів, вірші  та малюнки яких вразили усіх своєю реалістичністю. Присутній на заході виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко щиро подякував героям за їхній подвиг, а також нагородив дітей – переможців конкурсу окрім грамот, подарунками від благодійного фонду «Твій рідний край».

А 25 квітня городяни традиційно зібралися біля пам’ятного знаку чорнобильцям, де відбувся Мітинг-реквієм з нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Гімн. Багато квітів. І традиційні спомини про події тих далеких днів, які не залишили байдужими жодну людину в світі. Виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко разом із народним депутатом Вадимом Нестеренко та головою Новомосковської районної Державної адміністрації Павлом Селіховим відзначили почесними нагородами ліквідаторів нашого міста. Також Вадим Нестеренко зазначив, що кожного нашого земляка-ліквідатора буде відзначено благодійним фондом «Твій рідний край».

Як завжди у цей день, на мітингу пройшла жалобна панахида, яку провів Єпископ  Новомосковський преосвяшеннійший Євлогій. Він же освятив ікону «Чорнобильський Спас», яка була передана в дар Свято-Троїцькому собору від чорнобильців. Треба відзначити, що це не звичайна ікона – на ній зображені безпосередні свідки тих подій – живі та ті, кого вже нема, і тепер вона, як вічне сумне нагадування про страшну катастрофу минулого, буде берегти цю пам’ять у серцях наступних поколінь.

Напевно, в усій нашій країні не знайдеться людини, байдужої до страшної катастрофи, яка завдала болю усьому людству на довгі віки. Тож пам’ятаємо – і те горе, яке скалічило мільйони життів, і людей, які ціною власного життя рятували світ від ядерної біди.

Фото події