Через низькі зарплати ПАТ «Дніпропетровськгаз» втрачає близько 700 працівників щорічно

ПАТ «Дніпропетровськгаз» щороку втрачає близько 700 працівників через низький рівень заробітної плати. Лише за вісім місяців поточного року з компанії звільнилися 494 співробітника і у разі збереження тенденції плинність кадрів за 2018 рік складе більше 20%.

Середня заробітна плата працівників ПАТ «Дніпропетровськгаз» в 2018  році склала - 6 734 грн. В той час, як середньомісячна зарплата в промисловому секторі по регіону – 10 693 грн. Навіть виплати безробітним в центрі зайнятості часто вищі, ніж зарплата газовика.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. З діючої ціни природного газу для населення в розмірі 6,96  грн./м куб.  облгаз в середньому отримує лише 51 копійку.

«Ситуацію можна вирішити, не змінюючи ціну газу, а лише перерозподіливши її складові.  Без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці стане неможливе подальше втримання фахових спеціалістів», - говорить керівник управління з персоналу ПАТ «Дніпроптеровськгаз» Анатолій Москвичов.

Звернення газорозподільних підприємств до НКРЕКП та  Кабінету Міністрів України щодо встановлення економічно обгрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ наразі залишаються без належного реагування.

Профспілка працівників ПАТ «Дніпроптеровськгаз» в черговий раз  звертається до НКЕРКП та Уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту. І це перед початком опалювального періоду, до якого і так з великими зусиллями проводимо підготовку мереж.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпропетровськгаз» є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують майже 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства