Будьте вкрай обережні з побутовим газом

Якщо ви відчули запах газу в під'їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу! Разом із сусідами спробуйте виявити місце і джерело витоку газу. Оголосіть про небезпеку всім мешканцям будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками і відкритим вогнем.

Повідомте диспетчера газового господарства за телефоном 104  про те, що трапилося. Попросіть тимчасово відключити ліфт у під'їзді (попередньо вивівши з будинку людей). Виведіть на вулицю дітей і літніх осіб. Дихайте через мокру хустинку. Розчиніть у під'їзді вікна і двері, ретельно провітріть його.

Після прибуття фахівців газової служби вкажіть їм джерело витоку газу і виконуйте їхні вказівки. Якщо стався вибух газу, негайно викличте аварійну службу газу, службу порятунку ДСНС, поліцію і «швидку допомогу». По можливості рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби (лом, багор, лопату, автомобільний домкрат та ін.), гасіть пожежу. Будьте обережні: вибухи можуть повторитися. Якщо під час вибуху в сусідів ви перебуваєте у квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть всю електрику, негайно залиште квартиру, закривши за собою двері. Якщо ви не зайняті гасінням пожежі або порятунком людей, вийдіть на вулицю, і залишаючись там до прибуття рятувальників надавайте домедичну допомогу постраждалим.

У всіх випадках виникнення надзвичайних ситуацій негайно викликайте оперативно-рятувальну службу ДСНС України за телефонним номером 101!

 Ст. майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії

Бова В.Ю.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення