Борги за газ на Дніпропетровщині зросли у два рази

Борг мешканців Дніпропетровської області за використаний природний станом на 1 лютого 2017 року сягнув 1,7 млрд. грн. Протягом минулого року заборгованість зросла на 844 млн. грн.

Найбільша заборгованість в обласному центрі Дніпропетровщини - понад 734 млн грн та в Кривому Розі – 380 млн грн. Постійно зростаючий борг ставить під загрозу забезпечення регіону газом саме в опалювальний період. Через відсутність коштів ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» не в змозі своєчасно розрахуватись з державним постачальником природного газу та оперативно замовляти необхідні обсяги для забезпечення безперебійного газопостачання. Також компанія зіткнулася з труднощами при розрахунках з газорозподільними компаніями, аварійно-диспетчерські та ремонтно-експлуатаційні служби яких обслуговують мережі Дніпропетровської області.

«Нині спостерігається сумна тенденція, коли від сплати за використаний газ ухиляються саме власники великих маєтків, - коментує директор ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" Тетяна Соболь. - Тоді як споживачі з невеликими доходами завжди намагаються вчасно заплатити за спожите блакитне паливо та не накопичувати борги».

У клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» є два варіанти для того, щоб зупинити накопичення неплатежів. Перший – це звернутись в органи соцзахисту для оформлення субсидій. Другий варіант передбачає реструктуризацію боргу за газ. «Ми завжди націлені на врегулювання ситуації мирним шляхом, тож у кожного споживача є можливість подати заяву на реструктуризацію боргу», - сказала Тетяна Соболь.

Що стосується злісних неплатників, то незалежні юристи зауважують, що ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» має всі законні права в судовому порядку накласти арешт на рахунки, а також джерела доходів боржника і навіть конфіскувати майно. «Наша компанія не має на меті забрати майно в рахунок погашення боргу. Але коли боржники відмовляються від конструктивного діалогу, компанія має право як припинити газопостачання боржникам, так і передати справу до суду. Саме такі права та обов’язки зафіксовані в договорі постачання», - коментує Тетяна Соболь.

Усі відносини між споживачами газу і постачальником регламентуються Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2496 і типовим договором постачання природного газу побутовим споживачам. Для вирішення таких ситуацій в договорі зазначено, що в разі несплати боржником суми боргу компанія має право передати справу до суду. Станом на 1 лютого 2017 р. на Дніпропетровщині кількість боржників, справи яких передані до суду, становить 2 348 осіб, вони заборгували в сукупності 9,8 млн. грн. У 2016 році вже 796 осіб виплатили заборгованість за судовим наказом у сумі майже 3 млн. грн.

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 800 бюджетним установам та 160 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ДП «НВК «Електровозобудування», ПрАТ НПО «Дніпропрес», ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Дніпровський птахо комплекс».

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства