Борг за газ населення Дніпропетровської області зріс у два рази

У Дніпропетровській області з початком опалювального сезону різко зросли неплатежі за газ. Борги населення за газ вже перевищили 1,7 млрд. грн., що майже в два рази більше суми боргу в минулому році. Майже половина заборгованості - близько 800 млн грн - припадає на жителів Дніпра.

Поточне збільшення неплатежів за газ може бути пов'язано з тим, що в цьому опалювальному періоді на Дніпропетровщині зменшилася кількість одержувачів субсидій. У жовтні 2017 року в Дніпропетровській області субсидію на газ отримали 448 тис. 372 домоволодіння, а це 34,7% від усіх клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» у регіоні. Минулого року в області субсидії отримували більше половини споживачів газу. Одна з причин, по якій держава припиняє нарахування субсидій, - борг за газ протягом двох місяців.

«Побутовим споживачам, які на початок опалювального періоду мали борги за газ, необхідно якомога швидше розрахуватися за надані послуги, - говорить директор «Дніпропетровськгаз збут» Тетяна Соболь. - По-перше, при наявності боргу за спожитий газ органи соцзахисту населення припиняють нарахування субсидії. А по-друге, згідно із законодавством компанія буде змушена припинити їм поставки газу».

Значна заборгованість ставить під загрозу стабільне постачання газу для споживачів регіону. Адже через відсутність коштів «Дніпропетровськгаз збут» не може своєчасно розрахуватися з державним постачальником - НАК "Нафтогаз України" за отриманий природний газ і оперативно замовити необхідні обсяги для подальшого забезпечення газом споживачів.

Нарахування субсидій регулюється постановою Кабінету Міністрів №848 зі змінами. Згідно з нововведеннями, затвердженим постановою Кабміну № 609 від 18 серпня 2017 року, однією з головних причин у відмові призначення державної допомоги на оплату комунальних послуг є несвоєчасна оплата рахунків. Призначення субсидії споживачам газу припиняється в разі двомісячної заборгованості. У цьому році кількість субсидіантів зменшилася майже на чверть, порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Зниження числа одержувачів державної допомоги відбулося через їх заборгованості за газ.

Також звертаємо увагу клієнтів на те, що державою були зменшені соціальні нормативи користування газом, на які надаються пільги та субсидії при відсутності газових лічильників. Тому оплачувати за спожитий газ необхідно, враховуючи надану субсидію.

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Катеринославхліб», ТОВ «Снек Експорт» та ПАТ КБ «Приватбанк».

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби