Борг держбюджету перед «Дніпропетровськгаз збутом» перевищив 1 млрд. грн.

Заборгованість державного бюджету перед ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» по компенсації нарахованих побутовим споживачам пільг і субсидій за поставлений газ досягла 1,030 млн. грн. Фінансова проблема, що виникла, не дозволяє компанії провести своєчасні розрахунки з оптовим постачальником газу НАК «Нафтогаз України».

Згідно з договірними умовами між НАК «Нафтогаз України» і постачальником газу в Дніпропетровській області «Дніпропетровськгаз збутом», розрахунок за придбаний споживачами природний газ підлягає оплаті за процедурою, затвердженою «Порядком перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій». Такий розрахунок повинен бути зроблений до закінчення 90-го дня, який відраховується з 1 числа місяця, наступного за тим, коли було здійснено купівлю-продаж природного газу.

Кількість клієнтів «Дніпропетровськгаз збуту», яким держава надала пільги і субсидії в минулому опалювальному періоді, становить 546 тис. осіб. І на цю категорію споживачів довелося 43% поставок газу, здійснених «Дніпропетровськгаз збутом». Такі поставки держава компенсує компанії бюджетними субвенціями, які оформляються протокольними рішеннями. Потім, як передбачено нормативними документами, «Дніпропетровськгаз збут» використовує ці кошти для клірингових розрахунків з НАК «Нафтогаз України». Однак, станом на 1 вересня цього року для «Дніпропетровськгаз збуту» не профінансовані з бюджету протокольні рішення на суму 1,030 млрд грн.

«На жаль, через відсутність бюджетного фінансування протокольних рішень, оформлених на період з лютого по вересень 2017 року,« Дніпропетровськгаз збут », не може своєчасно розрахуватися з НАК «Нафтогаз України». І не дивлячись на те, що розрахунки заморожені з незалежної від компанії причини, виникла загроза нарахування штрафних санкцій. Тому це питання важливо вирішити до початку опалювального сезону», - говорить директор «Дніпропетровськгаз збут» Тетяна Соболь.

На сьогодні структура розрахунків побутових споживачів перед «Дніпропетровськгаз збутом» виглядає так: населення оплатило 86% за спожитий газ, а держбюджет за пільги і субсидії - 57%. В результаті загальна заборгованість перед компанією за категорією «населення» становить 2,6 млрд грн, з яких на бюджетні борги доводиться 1,030 млрд грн.

Збільшення боргів ставить під загрозу забезпечення газом всієї області. Адже через неплатежі за газ компанія не має можливості розрахуватися з власником газу, тобто «Нафтогазом».

У той же час, виконуючи постанову уряду, ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» на 1 червня 2017 року зробило перерахунок невикористаних споживачами газу субсидій в опалювальному сезоні 2016-2017 рр. У результаті компанія повернула до державного бюджету 227,5 млн. грн.

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпро та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 800 бюджетним установам та 160 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ДП «НВК «Електровозобудування», ПрАТ НПО «Дніпропрес», ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Дніпровський птахо комплекс».

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства