Безпека на воді

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області занепокоєне нещасними випадками на воді, які спостерігаються під час літнього періоду.

У зв’язку з настанням купального сезону на пляжах Дніпропетровської області в повну готовність приведені аварійно-рятувальні сили та засоби, створені відомчі рятувальні пости, організовано постійне чергування рятувальників та волонтерів. Місця, що відведено під офіційно відкриті пляжі, обладнані відповідним чином з урахуванням вимог безпечного відпочинку людей біля води.

Однак, навіть в умовах підвищеної готовності, більшість нещасних випадків з людьми на воді відбувається через купання саме в необладнаних місцях і в результаті порушення  правил безпеки на воді.

Так, з травня 2014 року на водоймах Дніпропетровської області втратили життя 23 особи, у тому числі двоє дітей, врятовано п'ятнадцять людей.

11 червня у селі Ювілейне Дніпропетровського району, на відкритому водоймі під час відпочинку на воді потонув хлопчик, 2001 року народження, тіло якого співробітники аварійно-рятувальної частини на водних об’єктах ГУ ДСНС у Дніпропетровській області витягнули з води та передали працівникам судово-медичної експертизи.

22 червня о 19:02 в Амур-Нижньодніпровському районі  міста Дніпропетровськ, на узбережжі річки Дніпро, житлового масиву Сонячний, сталася надзвичайна подія на воді. На місці стихійного пляжу під час купання приблизно в 20 метрах від берега зникла з виду дівчинка, 2002 року народження. Очевидці, побачивши зникнення дитини, одразу повідомили до служби порятунку «101» та міліції. На місце події оперативно прибули 4 співробітники аварійно-рятувальної частини на водних об’єктах ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. Рятувальники провели пошукові роботи на воді, і на відстані орієнтовно 20 метрів  від берега на глибині приблизно 2 метри знайшли тіло зниклої дівчинки. Тіло дитини було вилучено з води та передано правоохоронним органам.

Як правило, основними причинами нещасних випадків на воді стає купання в заборонених, необладнаних для цього місцях. При цьому, нещасні випадки найчастіше трапляються при порушенні правил безпеки на воді та необачності батьків, що відпочивають біля води з дітьми.

Дорослим необхідно звернути особливу увагу на виховання у дітей культури безпечної поведінки, зокрема відпочинку на воді, та бути надзвичайно уважними, беручи з собою на відпочинок дітей. В більшості випадків саме від цього залежить їхня безпека, ціна якої – життя!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення