Аварійна служба ПАТ «Дніпропетровськгаз» щодня опрацьовує понад 300 звернень від споживачів

З початку року аварійні бригади ПАТ «Дніпропетровськгаз» відреагували майже на 100 тис. заявок від споживачів регіону. Найчастіше звернення на службу «104» надходили через проблеми, пов’язані з самовільною заміною або встановленням газових приладів, їх несправним станом та у зв’язку з ігноруванням споживачами простих правил безпеки використання газу в побуті.

З настанням холодів виїзди аварійних бригад почастішали - щодня диспетчери служби «104» отримують понад 300 викликів від споживачів з усієї області. «Кількість звернень зростає у зв’язку з тим, що при обігріві своїх помешкань люди часто ігнорують прості правила безпеки. В наслідок таких дій виникають порушення в роботі газових приладів, що зазвичай призводить до накопичення у приміщенні продуктів горіння, які спричиняють отруєння у споживачів», - зазначила технічний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяна Бузовська.

Цього року у Дніпропетровській області через порушення правил використання газу в побуті сталося вже два нещасних випадки, в яких постраждала одна людина. Фахівці компанії просять споживачів особливо ретельно слідкувати за роботою газових приладів у зимову пору, а також регулярно провітрювати приміщення під час їх роботи, перевіряти тягу в димових та вентиляційних каналах, не обігрівати приміщення за допомогою плит і духових шаф.

Окрім того, працівники газової компанії застерігають, що встановлювати електровитяжки з примусовою вентиляцією у приміщеннях, де працюють газові прилади з відведенням продуктів згорання в димохід, заборонено. Адже при одночасній роботі такої електровитяжки та котла або колонки продукти горіння не виводяться в димохід, а через зворотну тягу потрапляють і накопичуються у приміщенні, що може призвести до отруєння чадним газом.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» наголошує, що дотримання простих правил безпеки при використанні газу в побуті допоможе запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я споживачів.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з транспортування та розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 1,7 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства