5 речей, які небезпечно робити на морозі

Температура повітря в країні стрімко знижується, Новомосковські курси 3 категорії нагадують основні правила безпечного перебування на морозі.

Що робити категорично забороняється?

1. Не можна торкатися до металу голими руками і язиком, щоб не «прилипнути» до металевої поверхні. Адже метал дуже добре проводить тепло, миттєво забираючи його у людини. А в місці зіткнення шкіри з поверхнею може виникнути обмороження.

2. Не можна вживати спиртне. Ефект зігрівання, який дає алкоголь, медики називають хибним. Спочатку спиртне дійсно змушує кров рухатися швидше і створюється враження, що організм зігрівся. Але алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а це призводить до швидкої втрати тепла. Так що замість зігрівання організм, навпаки, охолоджується.

3. Не можна курити. Вплив нікотину на організм людини схоже з впливом алкоголю. Так що медики рекомендують на морозі утриматися від куріння.

4. Не можна працювати до знемоги. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, починають рухатися дуже активно і при цьому витрачають ще більше енергії. Так що після напруженого трудового дня не варто стрімголов мчати по вулиці, щоб зовсім не впасти від знемоги.

5. Не можна виходити на вулицю з порожнім шлунком. Не варто залишати затишний теплий будинок голодним. Перед виходом на вулицю потрібно добре поїсти (найкраще - щось висококалорійне), а в сумку покласти невеликий перекус.

Шановні Новомосковці!  Дотримуйтеся, будь ласка, правил перебування на вулиці під час морозів, бережіть своє здоров’я!

 

Старший майстер виробничого навчання

Новомосковських курсів 3 категорії                                                В.Ю.Бова

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення