16 днів проти насильства

З 25 листопада до 10 грудня в усіх містах та селищах України проходить акція «16 днів  проти насильства». Ця акція була ініційована Центом Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги до проблем насильства в сім’ї, захисту прав жінок та формуванню ненасильницької ідеології в суспільстві.

Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році офіційно було оголошено про відзначення цього дня, але фактично, він став таким ще у 1981 році в пам'ять  трагічної загибелі трьох сестер Мірабаль, яких було жорстоко вбито під час правління домініканського правителя – диктатора Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Однією з найболючіших проблем людства є гендерне насильство, яке світовим суспільством визнано однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

Майже кожний день цієї кампанії означено фактами стосовно того, що будь – які форми насильства є порушенням прав людини не зважаючи на те, де та до кого  вони були застосовані.

До основних дат кампанії можна віднести:

· 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок.

· 29 грудня – Міжнародний день захисту прав жінок.

· 2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства. Цей день пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року.

· 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Ще цей день називають днем «Монреальської різанини», коли 14 жінок – студенток було вбито злочинцем лише через феміністські переконання.

· 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн, членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків» та підписали Загальну декларацію прав людини.

Реалізовуючи норми нового законодавства про протидію та запобіганню домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Україні будується нова система боротьби з цим ганебним явищем. Статистика по Дніпропетровській області за 2018 рік свідчить, що шлях до продавання домашнього насильства та насильства за ознакою статі ще довгий. Так, протягом звітного періоду по області зафіксовано 7450 звернень щодо насильства в сім’ї.

Протягом 9 місяців 2018 року Новомосковським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на облік було взято 2 родини, які опинилися у складних життєвих обставин з приводу насильства в сім`ї. Родинам  було надано повний перелік соціальних послуг з метою подолання наслідків насильства в родині.

У звітному періоді  соціальними послугами Центру соціальних служб  було  охоплено 140 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 267 дітей. Соціальним супроводом охоплено 106 родин, решта родин  отримала інші соціальні послуги. У 55 сім`ях  подолані складні життєві обставини, у 33 сім`ях  – мінімізовано, роботу з сім`ями завершено.

Але це не означає , що всю роботу у цьому напрямку вже виконано. Від всіх нас знадобиться ще дуже багато зусиль у боротьбі з домашнім насильством та насильством за ознакою статі.

Можливо для когось першим кроком такої боротьби буде участь у акції «16 днів проти насильства».

Почни з себе, зі своєї сім`ї. Тому що подолання такого негативного явища, як домашнє насильство та насильство за ознакою статі можливе лише за умови об`єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина України. Кожен з нас має сказати «Ні!» насиллю у власній родині. Адже сім`я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Приєднуйтесь до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства»!

Новомосковський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді