Облікова картка
Номер облікової картки: 
1 599
Джерело інформації: 
Управління ЖКГ та КБ
Галузь: 
Місцеве самоврядування
Вид: 
Рішення сесії
Форма зберігання документа: 
Паперова
Місце зберігання документа: 
Організаційний відділ

РІШЕННЯ

XLIV сесія Новомосковської міської ради VI-го скликання

№1297 від 06.07.2015

Про звернення до обласної ради стосовно цільового використання приміщень медичної галузі м.Новомосковська

Рішенням міської ради №288 від 10.10.2011року приміщення комунального закладу «Центральна міська лікарня м.Новомосковська», в яких розташовані пульмонологічне, неврологічне та терапевтичне відділення, що забезпечують надання вторинної медичної допомоги, передані в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області на виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров»я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м.Києві». Згідно діючого законодавства України з 01.01.2015 року завершено проведення медичної реформи у пілотних регіонах, заклади охорони здоров’я передані на фінансування через місцевий бюджет за рахунок коштів медичної субвенції, а приміщення відділень так і залишені у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області. Жодних рішень про зміну цільового призначення цих приміщень та клопотань або погоджень про проведення в них капітальних ремонтів Новомосковська міська рада та її виконавчий комітет не надавала ні до Дніпропетровської обласної ради, ні до обласної державної адміністрації.

Головним лікарем КЗ «Новомосковська ЦМЛ» ДОР» Письменним Ю.В. 23.04.2015 року (вих.. № 857 та № 856) в одноосібному порядку без будь-яких погоджень надана згода на виконання капітальних ремонтів приміщень відділень для подальшого використання під тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Рішенням Дніпропетровської обласної ради № 650-31/VI від 27.05.2015 року фактично закриваються відділення лікарні при статистичному показнику 46.4 ліжка на 10 тисяч населення, що призведе в подальшому до скорочення медперсоналу та неможливості отримання мешканцями міста якісної медичної допомоги з 5 нозологій, не говорячи про умови перебування хворих у стаціонарах, які не будуть відповідати санітарним нормам. Разом з тим, в медичній галузі міста вже втрачено травматологічне, фізіотерапевтичне та ЛОР-відділення, що суттєво позначилося на показниках здоров’я населення та його фінансовому стані, бо необхідність отримання цього виду медичної допомоги у приватних медичних центрах та проїзд до обласної лікарні потребують додаткових фінансових ресурсів, яких більшість населення не має. На жаль, депутати обласної ради від Новомосковщини в котрий раз не виявили бажання відстоювати інтереси мешканців міста.

Враховуючи вищезазначене міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Звернутися до Дніпропетровської обласної ради з вимогою у законний спосіб скасувати п.17 рішення обласної ради № 650-31/VI від 27.05.2015 року відносно приміщень по вул.Українська,12 у м.Новомосковську.
  2. Розглянути питання повернення приміщень КЗ «Новомосковська ЦМЛ» ДОР» в комунальну власність територіальної громади м.Новомосковська відповідно до діючого законодавства.
  3. Надати додаткові пропозиції до Дніпропетровської обласної ради та до Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо наявності вільних приміщень для проведення капітальних ремонтів з подальшим використанням їх для розміщення внутрішньо переміщених осіб, які не впливають на якість надання та отримання медичної допомоги мешканцям міста та самим переселенцям відповідно до Конституції України, та не ведуть до соціальної напруги, а саме:
    • будівля колишньої СЕС по вул.Сучкова;
    • приміщення військового містечка по вул.З.Бєлої.

 

Міський голова С.А.Мороз